Ruch Chorzów – GKS Tychy: typy, kursy, zapowiedź 03.06 | I Liga

Bartłomiej Cichecki

03 czerwca 2023

Ruch Chorzów - GKS Tychy: typy, kursy, zapowiedź 03.06 | I Liga

Na ten mecz patrzeć będą nie tylko w Chorzowie, ale i w Krakowie, Niecieczy czy Niepołomicach. Dużo zależeć będzie od losów tego spotkania więc uwaga jest z wielu stron Polski właśnie skierowana na stadion w Gliwicach. Ruch ma świadomość, że stoi po wielu latach przed historyczną szansą na wypisanie się z gry w niższych ligach i na stałe zagościć w polskiej elicie. Czy dziś Ruch Chorzów wróci do Ekstraklasy? Ma wszystko w swoich rękach. Sprawdź zapowiedź i typy na mecz Ruch Chorzów – GKS Tychy.

Ruch Chorzów – GKS Tychy: zapowiedź meczu

Stadion w Gliwicach jako stadion tymczasowy dla Ruchu Chorzów okazała się domem bardzo przyjaznym. Niebiescy wiosną przegrali tu tylko raz i to w dodatku niespodziewanie z Resovia Rzeszów. Pozostałe mecze Ruchu w Gliwicach to była sama przyjemność dla ich kibiców. Wielu z nich liczy na to, że po dzisiejszej wygranej w następnym sezonie mecze Ekstraklasy odbędą się już w Chorzowie. Ruch czeka na pierwsze zwycięstwo w historii nad GKS Tychy. Oba zespoły są na finiszu rozgrywek w takiej samej dyspozycji. W 5 ostatnich meczach zdobyli średnio 8.5 punktów na 15 możliwych. Ale to goście wiedzą, że poza tym, iż muszą rozegrać to spotkanie to żadna nagroda po meczu na nich nie czeka. Zupełnie inaczej sprawa potencjalnej nagrody ma się w przypadku gospodarzy. Ruch nie wygrał nigdy z GKS Tychy, a jesienią remisował w Tychach po ciekawym meczu (2:2). Szanse na wygraną gospodarzy są ogromne, zwłaszcza że goście ostatni raz wygrali w delegacji miesiąc temu.

 

Ruch Chorzów - GKS Tychy: typy

Awans już tak blisko Ruchu Chorzów, że tylko prawdziwy kataklizm mógłby im zabrać coś na co tak długo i ciężko pracowali. GKS Tychy nie gra już o nic, a Ruch gra o awans bezpośredni do Ekstraklasy po wielu latach przerwy mogą wrócić na szczyt. Postawię na co najmniej dwie bramki gospodarzy. Nie spodziewam się, by Tychy postawiły opór tak dysponowanemu Ruchowi w tak ważnym dla nich meczu.

1.57

RUCH POWYŻEJ 1.5 GOLA

betfan

 

Ruch Chorzów - GKS Tychy: gdzie obejrzeć? transmisja tv, online, na żywo

Sobotni mecz Ruch Chorzów kontra GKS Katowice, odbędzie się 3 czerwca na Stadionie Miejskim w Gliwicach. Transmisja z tego starcia będzie dostępna na kanałach Polsat Sport z polskim komentarzem..

  • Relację można również śledzić na sport.betfan.pl. Relacja do oglądania znajduje się poniżej
 
 

Autor tekstu

Najnowsze wpisy