Oceny po meczu Polska – Anglia

Polska w środę zremisowała z Anglią 1:1. Jest to niewątpliwie wielki sukces naszej kadry. Sprawdźcie, jakie oceny wystawiliśmy Polakom po spotkaniu z Synami Albionu. Skala 1-10

Wojciech Szczęsny – 4

Do przerwy bezrobotny. W drugiej części spotkania Anglicy częściej dochodzili do sytuacji bramkowych przez co Wojtek miał już zdecydowanie więcej pracy. Mógł znacznie lepiej zachować się przy strzale Kane’a, dlatego nie może otrzymać dobrej oceny.

Paweł Dawidowicz – 7

W końcu bardzo dobry mecz Pawła Dawidowicza. Dobrze współpracował z Kamilem Jóźwiakiem na prawej stronie. Nie dawał rozpędzić się angielskim skrzydłowym. Jestem naprawdę pozytywnie zaskoczony występem Pawła.

Kamil Glik – 7

Szef defensywy. Włożył w ten mecz całe serce. Niesamowicie nabuzowany, co poskutkowało żółtą kartką po pierwszej połowie otrzymaną za przepychanki. W drugiej połowie bezbłędny. Takiego Glika na pewno chcemy oglądać.

Jan Bednarek – 6

W meczu z Anglią udowodnił, że potrafi grać przeciwko gwiazdom z Premier League. Pewny i solidny, jednak przerywał mniej akcji niż Dawidowicz, czy też Glik. Mimo utraty miejsca w wyjściowej jedenastce Southampton, Bednarek zagrał bardzo dobre zawody.

Kamil Jóźwiak – 6

Dobra współpraca z Dawidowiczem. Przeciwko Anglii raczej cofnięty, jednak kapitalnie wywiązywał się z tej roli. Kilkukrotnie powstrzymywał szarżę Jacka Grealisha.

Tymoteusz Puchacz – 7

Gra Tymka mogła się podobać. choć przed meczem był uznawany za jeden z naszych słabszych punktów. Dawał z siebie wszystko. Pracował w defensywie, a czasem decydował się na rajdy po bramkę przeciwników. Bardzo pozytywny występ.

Karol Linetty – 7

Według mnie Karol wykonywał tytaniczną pracę. Harował w środku pola i do tego starał się prostopadłymi podaniami przecinać angielskie szyki. Przeważnie był tam, gdzie powinien.

Jakub Moder – 5

Niestety, od straty Kuby Modera rozpoczęła się akcja bramkowa Anglików. Później zrehabilitował się biorąc udział w akcji, która dała nam remis. Przeciętny występ. Myślę, że możemy wymagać od zawodnika Brighton jeszcze więcej.

Grzegorz Krychowiak – 6

Rewelacyjnie w defensywie. Powroty, odbiory piłki. Do tego z pewnością nie można się przyczepić. Jedyny mankament w grze Krychowiaka to gra do przodu, której praktycznie nie było z jego strony. Po otrzymaniu żółtej kartki został zdjęty z boiska przez Sousę.

Adam Buksa – 5

Przeciętny występ podobnie jak Jakuba Modera. Raczej nie stwarzał zagrożenia pod bramką rywali. Należy jednak przede wszystkim pamiętać, że to dopiero trzeci mecz tego 25-letniego napastnika w naszej kadrze.

Robert Lewandowski – 8

Prawdziwy kapitan po raz kolejny! Pracował przez cały mecz, był niemal wszędzie. Potrafił poradzić sobie nawet z dwójką rywali, a przypomnijmy, że po drugiej stronie grali wicemistrzowie Europy. Zaliczył asystę przy bramce Damiana Szymańskiego.

Karol Świderski – 6

Moim zdaniem dał więcej niż Adam Buksa. Miał kapitalną szansę na zdobycie gola przy wybiciu Pickforda, które zablokował. Angielskiemu bramkarzowi dopisało jednak szczęście i ostatecznie piłka nie znalazła się w siatce.

Damian Szymański – 7

Niewątpliwie bohater naszej reprezentacji. Zdobył bramkę w doliczonym czasie gry strzałem z główki. Poza tym jednak niewiele można powiedzieć o grze Szymańskiego. Raczej niewidoczny, jednak gol zdobyty w ostatnich minutach niweluje wszystkie niedoskonałości w jego grze.

Przemysław Frankowski, Michał Helik i Maciej Rybus grali zbyt krótko, by ocenić.