Pobierz aplikację betfan na telefon
Oberstdorf: zapowiedź i typy na konkurs indywidualny

Oberstdorf uraczy dziś nas dalekimi lotami. Wczoraj skoczkowie udowodnili, że na tej skoczni też można uzyskiwać znakomite odległości. Kwalifikacje przyniosły kilka lotów za 220 metr. Do konkursu awansowali wszyscy Polacy, co trzeba rozpatrywać w kategoriach dużego sukcesu, ponieważ do konkursu lotów kwalifikuje się jedynie 40 zawodników, a nie 50. Wczoraj na skoczni najlepszy był Stefan Kraft i dziś też jest w gronie faworytów. 

>> POBIERZ APLIKACJĘ SPORT BETFAN NA SWÓJ TELEFON I POSIADAJ WSZYSTKIE NAJWAŻNIEJSZE SPORTOWE INFORMACJE TYPERSKIE W ZASIĘGU RĘKI <<

Program i plan transmisji:

Sobota, 19.03 
14:45 – seria próbna
16:00 – konkurs indywidualny (TVN, Europsport 1, Player.pl)

Oberstdorf: zaczyna się walka o małą Kryształową Kulę 

Dzisiejszy konkurs będzie początkiem walki o małą Kryształową Kulę w lotach narciarskich. Do tej klasyfikacji zaliczać się będą dwa konkursy indywidualne w Niemczech i dwa w Planicy. Wczoraj na skoczni dobrze radzili sobie Słoweńcy, co akurat nie jest zaskoczeniem. Pierwszy trening wygrał Timi Zajc, który uzyskał 232 metry. Drugi to wygrana Domena Prevca, najmłodszy z braci Prevc poleciał na 219 metr. Kwalifikacje wgrał Kraft, ale na drugim miejscu był Anze Lanisek. Kwalifikacje stały pod znakiem wiatru w plecy, który zmieniał swoją siłę i dochodził do nawet 1 m/s. Zawody rozpoczęły się z 25. belki, ale po locie Michaela Hayboceka (228 metrów), została obniżona na 23.

Faworytami w dzisiejszym konkursie będą oczywiście Słoweńcy, którzy mają tak silną ekipę, że trudno wytypować, kto z nich będzie najlepszy. Zagrozić im będzie próbował Stefan Kraft, który wygrał kwalifikacje, a w treningach zajmował wysokie lokaty. Do walki o podium włączy się na pewno wicelider klasyfikacji Pucharu Świata Karl Geiger, który musi gonić Ryoyu Kobayashiego, a w Oberstdorfie radzi sobie lepiej od Japończyka. O czołowe miejsca powalczą też Michael Hayboeck i Marius Lindvik.

Dobrze poradzili sobie Polacy, którzy w komplecie awansowali do konkursu. Najlepiej spisał się Dawid Kubacki, który zajął ósme miejsce (218.5 m), Piotr Żyła był jedenasty (218 m), Andrzej Stękała dziewiętnasty (216.5 m), Kamil Stoch dwudziesty drugi (209 m), Jakub Wolny dwudziesty piąty (206 m), a Aleksander Zniszczoł trzydziesty piąty (203 m). Wszyscy oddali skoki poza 200 metr, więc wykonali swoją pracę dobrze i dziś będą mieli okazję się poprawić i powalczyć o kolejne punkty w klasyfikacji Pucharu Świata.

Oberstdorf: typy na konkurs indywidualny 

Ziga Jelar – Bendik Jakobsen Heggli

2.25
WYŻEJ B.J. HEGGLI
betfan

Heegli odpalił znakomity skok w kwalifikacjach i zajął trzecie miejsce. Na treningach też radził sobie dobrze, zajmując miejsca w okolicy pierwszej dziesiątki. Ziga Jelar był drugi na jednym z treningów, ale w dwóch poprzednich skokach był gorszy od Norwega. Myślę, że Heggli może być lepszy niż Jelar.  

Piotr Żyła – Daniel Huber

1.40
WYŻEJ ŻYŁA
betfan

Piotr Żyła bardzo lubi startować na skoczniach mamucich i potrafi latać. Zajął 11. miejsce w kwalifikacjach. Huber nie jest typem lotnika i dużo gorzej radzi sobie na tego typu skoczniach.

ZAREJESTRUJ SIĘ W BETFAN!