Pobierz aplikację betfan na telefon
Oberstdorf: program zawodów, zapowiedź, transmisje 18-20.03

Oberstdorf to przedostatni weekend Pucharu Świata w tym sezonie. Ponownie będziemy świadkami konkursów w ramach lotów. Będą to konkursy wliczane do małej Kryształowej Kuli za loty oraz oczywiście do walki o dużą Kryształową Kulę. Tam walka wciąż toczy się między Ryoyu Kobayashim i Karlem Geigerem. 

>> POBIERZ APLIKACJĘ SPORT BETFAN NA SWÓJ TELEFON I POSIADAJ WSZYSTKIE NAJWAŻNIEJSZE SPORTOWE INFORMACJE TYPERSKIE W ZASIĘGU RĘKI <<

Program i plan transmisji: 

Piątek, 18.03 
14:45 – treningi 
17:15 – kwalifikacje (Europsport 1, Player.pl)

Sobota, 19.03 
14:45 – seria próbna
16:00 – konkurs indywidualny (TVN, Europsport 1, Player.pl)

Niedziela, 20.03 
14:15 – kwalifikacje (Player.pl)
16:00 – konkurs indywidualny (TVN, Europsport 1, Player.pl)

Oberstdorf: zapowiedź

Tydzień po zakończeniu Mistrzostw Świata czas na kolejną porcję lotów. Tym razem skoczkowie zawitają do niemieckiego Oberstdorfu, gdzie HS skoczni wynosi 235 metrów, a rekordzistą jest Daniel Andre Tande, który w 2018 roku wylądował tam na 238.5 metrze. Norweg wtedy został mistrzem świata w lotach. Tegoroczny czempionat wygrał jego rodak Marius Lindvik, który okazał się najlepszy w Vikersund. Drużynowo stawkę zdominowali Słoweńcy, którzy znakomicie czuli się na Vikersundbakken. Indywidualnie srebrny medal wywalczył Timi Zajc, a tuż za podium znaleźli się bracia Prevc – Peter i Domen oraz Anze Lanisek.

Polacy przyjechali do Niemiec w zmienionym składzie. Chorego na COVID-19 Pawła Wąska zastąpił Aleksander Zniszczoł. Skład reprezentacji uzupełniają Kamil Stoch, Piotr Żyła, Dawid Kubacki, Jakub Wolny i Andrzej Stękała i to właśnie ta szóstka powalczy o kolejne punkty do klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, których Polska w porównianiu z poprzednimi latami nie ma za wiele. Najwyżej sklasyfikowany jest Kamil Stoch, który zajmuje 19. miejsce i ma 323 punkt na koncie. Jedną pozycję niżej zajmuje Piotr Żyła ze stratą trzech oczek do Stocha.

Pozostali obecni w Oberstdorfie Polacy nie mieszczą się w „30”. Dawid Kubacki jest 34. (148 punktów), 52. Jakub Wolny (24 pkt), 69. Aleksander Zniszczoł (5 pkt) i 72. Andrzej Stękała (3 pkt). Jest nadzieja, że swój dorobek punktowy powiększy Jakub Wolny, który świetnie radził sobie w Vikersund.

Emocjonująco zapowiada się walka o Kryształową Kulę. Ryoyu Kobayashi obecnie wyprzedza Karla Geigera o 58 punktów i ma pewien bufor bezpieczeństwa, ale różnica jest niewielka. Biorąc pod uwagę, że najbliższe dwa konkursy odbędą się w Niemczech, to doping kibiców może być argumentem w stronę Geigera, jednak Planica to świetne miejsce dla Japończyka, który jest rekordzistą tego obiektu. Do zakończenia sezonu pozostały cztery konkursy indywidualne (dwa w Oberstdorfie i dwa w Planicy), więc do zdobycia jest 400 punktów. Obaj Panowie zawiedli w konkursie indywidualnym na MŚ w lotach, więc czas pokazać się z dobrej strony w Pucharze Świata.

ZAREJESTRUJ SIĘ W BETFAN!