Pobierz aplikację betfan na telefon
Norwich sprzeda Buendię?

Norwich jest gotowe sprzedać Emiliano Buendię w tym okienku transferowym, by uzyskać jak największy zysk z transakcji. Sam Argentyńczyk ma nadzieję na powrót do Premier League.

NORWICH MOŻE ZAROBIĆ 20 MLN

Napastnik wierzy w to, że sprawdził się w tym sezonie w lidze i chce dostać kolejną szansę, by zaistnieć w najwyższej lidze w Anglii. Zainteresowanie piłkarzem dochodzi także z Hiszpanii, ale ten kierunek nie jest priorytetem dla obecnego zawodnika Norwich.

Leeds United ma od pewnego czasu zawieszone oko na 23-latku. Już raz przegapili moment zatrudnienia go w swoich szeregach, kiedy to w 2018r. ubiegła ich ekipa z Norfolk. Wówczas za 1,5 mln euro kupiono go z CF Getafe. Zostały jeszcze 4 lata kontraktu więc wysokie przebicie tej ceny jest bardzo prawdopodobne i na to liczą włodarze „Kanarków”. Szacują się, że Norwich może uzyskać nawet do 20 mln funtów.

BUENDIA USTANOWIŁ REKORD

Pomimo generalnie słabego sezonu w wykonaniu Norwich, Emiliano Buendia był jedną z niewielu wyróżniających się postaci przez zdecydowaną większość sezonu. W grudniu stworzył aż 29 okazji bramkowych, co okazało się być rekordem Premier League w tak krótkim okresie. Może grać zarówno jako ofensywny pomocnik, jak i skrzydłowy.

Oprócz Buendii, inni kluczowi piłkarze trenera Daniela Farke mogą opuścić Norwich po spadku z Premier League. Są wśród nich: Jamal Lewis, Ben Godfrey, Max Aarons, Todd Cantwell, Josip Drmić, Tom Trybull i Moritz Leitner.

ZAREJESTRUJ SIĘ W BETFAN!