Niesamowite emocje w wyścigu o Grand Prix Emilia Romagna

Patryk Śliwiński

18 kwietnia 2021

Niesamowite emocje w wyścigu o Grand Prix Emilia Romagna

Max Verstappen wygrał wyścig o Grand Prix Emilia Romagna. Cała rywalizacja trzymała jednak w dużym napięciu, ponieważ na torze działo się bardzo dużo. Olbrzymie szczęście miał Lewis Hamilton, który ostatecznie dojechał na metę jako drugi.

  • Max Verstappen nie pozostawił Hamiltonowi złudzeń
  • Wypadek Bottasa z Russellem, w konsekwencji czerwona flaga
  • Udana pogoń Lewisa Hamilton

Dobry start Verstappena

Przed Grand Prix Emilia Romagna zaczął padać deszcz, dlatego większość kierowców wystartowała do wyścigu na oponach przejściowych. Już okrążenie rozgrzewkowe pokazało jak mniej więcej będzie przebiegała rywalizacja. Charles Leclerc wyjechał wpadł wtedy w poślizg, wyjechał poza tor, ale bolidowi ani kierowcy nic się nie stało, dlatego stanął na polu startowym.

Doskonale wystartował Max Verstappen, ponieważ już po paru pierwszych zakrętach objął prowadzenie. Już na pierwszym okrążeniu mieliśmy samochód bezpieczeństwa, ponieważ bo kontakcie z Mazepinem swój bolid rozbił Latifi.

Karę stop/go za wyprzedzanie podczas samochodu bezpieczeństwa otrzymał Sergio Perez, który dobrze pokazał się w kwalifikacjach. W 22. okrążeniu Sebastian Vettel jako pierwszy założył miękką mieszankę, a później reszta stawki poszła w jego ślady. Podczas 31. okrążenia błąd popełnił Lewis Hamilton. Wyleciał z toru a podczas próby powrotu uszkodził skrzydło, uderzając o bandę.

Pech jednych jest szczęściem drugich

Podczas 33. okrążenia doszło do kolizji między Russellem a Bottasem. Sędziowie zdecydowali się na wywieszenie czerwonej flagi, co oznaczało zastopowanie wyścigu.

Przerwanie wyścigu było najlepszym co mogło się zdarzyć dla Lewisa Hamilton. Po wznowieniu Brytyjczyk odrabiał konsekwentnie pozycje, wyprzedził między innymi trzeciego Leclerca a w końcowych okrążeniach także drugiego Lando Norrisa.

Triumfatorem był jednak Max Verstappen, który z dużą przewagą nad resztą stawki ukończył wyścig. Młody Holender potwierdził tym samym swoje aspiracje do mistrzowskiego tytułu.

Klasyfikacja końcowa po Grand Prix Eimilia Romagna:

Dla Maxa Verstappena była to 11 wygrana w Formule 1. Liderem klasyfikacji generalnej po dwóch wyścigach jest Lewis Hamilton, który wyprzedza Holendra o jeden punkt.

Autor tekstu

Patryk Śliwiński

Piłką nożną interesuję się od ósmego roku życia. Ze względu na część życia spędzoną we Włoszech, wierny kibic włoskiego calcio. Poza piłką nożną, pasjonat Formuły 1. W kręgu zainteresowań sportowych są też tenis, siatkówka, skoki narciarskie i lekkoatletyka. W przeszłości redaktor HalaMadrid.pl i Goal.pl. Kiedy nie śledzę informacji ze świata sportu, gram w piłkę albo podróżuję. Moje wywiady ze sportowcami i ekspertami sportowymi znajdziesz na Futbolnews.pl.

Najnowsze wpisy