Niedzielne finały w Monte Carlo i Splicie

Kamil Błaszczyk

18 kwietnia 2021

Niedzielne finały w Monte Carlo i Splicie

Jak to zwykle w tenisie, niedziela upłynie pod znakiem meczów finałowych w trwających turniejach. Dla nas najbardziej intersujące są dwa finały: naturalnie finał ATP Masters w Monte Carlo i finał turnieju Challenger Split 2, ponieważ zagra tam nasz reprezentant Kacper Żuk. 

  • Spore sensacje w Monte Carlo 
  • W finale dwóch młodych zawodników 
  • Kolejny udany turniej Kacpra Żuka 

Stefanos Tsitsipas – Andriej Rublow (14:30)

Na pewno niewielu spodziewało się takiego finału turnieju Masters. Najczęściej typowani do uczestnictwa w meczu finałowym Novak Djoković i Rafael Nadal odpadli odpowiednio w 1/8 i 1/4 finału. Serb przegrał z Danem Evansem, natomiast Hiszpana pokonał finalista Andriej Rublow. Czy jesteśmy świadkami końca pewnej ery tenisowej? Tego nie możemy jeszcze stwierdzić, jednak jeśli takie wyniki powtórzą się na French Open to będę zdania, że następuje przełomowy moment dla tenisa ziemnego. W finałowym meczu w Monte Carlo spotka się dwóch stosunkowo młodych tenisistów – 22-letni Grek i 23-letni Rosjanin. Zdecydowanie łatwiejszą ścieżkę do finału miał Tsitsipas, który we wszystkich meczach w Monte Carlo spędził na korcie łącznie tylko trochę ponad 5 godzin. Rublow z kolei spędził na korcie prawie 8 godzin, rozgrywając po drodze ciężkie i zacięte mecze z Bautistą-Agutem i Rafaelem Nadalem. Niedzielny mecz nie ma faworyta, jednak osobiście myślę, że więcej szans ma Rublow, jeżeli nie da mu się we znaki zmęczenie z poprzednich spotkań. Szykuje się gratka dla każdego fana tenisa.

Tsitsipas S. – Rublow A. —> OBSTAW MECZ

Kacper Żuk – Mathias Bourgue (11:30)

Kacper przeżywa prawdopodobnie swój najlepszy okres w dotychczasowej karierze tenisowej. Tydzień temu osiągnął półfinał na turnieju w Splicie, natomiast teraz jest w finale w drugiej odsłonie tych rozgrywek. Co więcej, Polak będzie faworytem w starciu z Mathiasem Bourgue (217. w rankingu ATP). Kacper Żuk jest obecnie 212. w światowym rankingu ATP, jednak już wiemy, że dzięki ostatnim dobrym wynikom w przyszłym tygodniu zadebiutuje w TOP 200. Polak w drabince turnieju głównego stracił tylko jednego seta w drodze do finału, co jest bardzo imponujące. Liczę, że w finale Kacper potwierdzi swoją dobrą dyspozycję i zdobędzie upragnione trofeum.

Żuk K. – Bourgue M. —> OBSTAW MECZ  

ATP Challenger Split 2 to drugi z kolei turniej rangi Challenger 80 w chorwackim mieście, co oznacza, że zwycięzca otrzyma 80 punktów do rankingu ATP. Pula nagród wynosi 44,820€, natomiast zwycięzca zgarnie 6,190€.

Autor tekstu

Kamil Błaszczyk

Redaktor naczelny Sport Betfan

Najnowsze wpisy