Pobierz aplikację betfan na telefon
Niedziela z Ekstraklasą

W niedzielę czekają nas wyjątkowo aż 3 spotkania na polskim podwórku. Tym razem w poniedziałek nie będzie żadnego spotkania, natomiast już we wtorek rusza kolejna, 26. kolejka.

  • Zmiana trenera i walka o utrzymanie w Mielcu
  • Debiut Macieja Bartoszka w Wiśle Płock
  • Legia o krok od mistrzostwa 

Stal Mielec – Zagłębie Lubin (12:30)

W Mielcu trwa walka o utrzymanie w Ekstraklasie. Leszek Ojrzyński, któremu zostało powierzone zadanie ratowania Stali Mielec, został zwolniony z funkcji trenera. Decyzja została odebrana jako zbyt pochopna, ponieważ Stal ma dalej realne szanse na utrzymanie oraz zaległy mecz, a do trenera Ojrzyńskiego skierowano dużo ciepłych słów:

Nowym trenerem został Włodzimierz Gąsior. Cel jest taki sam – utrzymanie się w Ekstraklasie. Czy Mielczanom uda się postawić pierwszy krok w stronę ucieczki z ostatniego miejsca w tabeli? Przekonamy się o tym już w niedzielę.

Wisła Płock – Jagiellonia Białystok (15:00)

Karuzela trenerska w Ekstraklasie ruszyła na dobre. W Wiśle Płock został zwolniony Radosław Sobolewski, a dzień później przyjęto Macieja Bartoszka. Przesądziły o tym słabe wyniki Nafciarzy po przerwie reprezentacyjnej. Porażki z Piastem, Pogonią i powracające widmo spadku (tylko 5 punktów przewagi nad ostatnią Stalą Mielec) nie pozwoliły zarządowi Wisły Płock czekać. Nowy trener ma kontrakt obowiązujący do końca obecnego sezonu. Jagiellonia z kolei znajduje się obecnie na bezpiecznym, 10. miejscu i spokojnie chce dograć sezon do końca, pozostawiając po sobie jak najlepsze wrażenie. 25. kolejka Ekstraklasy obfituje w debiuty na ławkach trenerskich. Debiut Bartoszka będzie już trzecim debiutem w tej serii spotkań.

Legia Warszawa – Cracovia (17:30)

Legia jest obecnie liderem Ekstraklasy z przewagą 8 punktów nad Pogonią Szczecin i pewnie zmierza po mistrzowski tytuł. Ciężko sobie wyobrazić, aby Wojskowi roztrwonili taką przewagę na 6 kolejek przed końcem sezonu. Do tego w 25. kolejce na Łazienkowską przyjeżdża ostatnio bardzo słaba drużyna Cracovii. Legioniści na wiosnę wygrali wszystkie mecze Ekstraklasy na własnym stadionie i ciężko doszukać się jakiejkolwiek szansy dla Pasów w tym spotkaniu. Argumentem przemawiającym za zespołem Michała Probierza może być na pewno walka przez całe 90 minut i chęć odskoczenia od strefy spadkowej. Przypomnijmy, Cracovia zajmuje obecnie dopiero 14. miejsce w tabeli z przewagą tylko 3 oczek nad Stalą Mielec. Spodziewam się dominacji Legii spotkaniu od pierwszej minuty, natomiast Cracovia prawdopodobnie będzie szukała akcji wyprowadzonych z kontry.

Spotkanie Stali Mielec z Zagłębiem Lubin można śledzić na antenie Canal + Sport, natomiast pozostałe niedzielne mecze obejrzymy w Canal + Premium. Spotkania można obstawić na stronie BETFAN.

ZAREJESTRUJ SIĘ W BETFAN!