Niedziela pod znakiem eliminacji do MŚ

Kamil Błaszczyk

27 marca 2021

Niedziela pod znakiem eliminacji do MŚ

W niedzielę czeka nas aż 15 spotkań w ramach eliminacji do mundialu w Katarze. W większości z nich mamy zdecydowanych faworytów do zwycięstwa, jednak pierwsza kolejka pokazała, że i oni mogą mieć potknięcia.    

  • Najlepsze reprezentacje walczą o mundial 
  • Problemy Francji i Hiszpanii 
  • 15 spotkań eliminacyjnych w niedzielę

Grają topowe reprezentacje

Oprócz meczu Polaków z Andorą w niedzielę grają między innymi: Francuzi, Hiszpanie, Anglicy, Włosi, czy też Niemcy. Spotkanie naszej reprezentacji zostanie zapowiedziane w osobnym artykule, natomiast w tym tekście skupimy się na pozostałych meczach. Szczególnie ciekawe w tym zestawieniu wydają się spotkania reprezentacji Francji i Hiszpanii, ponieważ nie zdołali oni zdobyć kompletu punktów w pierwszej kolejce. Hiszpanie niespodziewanie zremisowali z Grecją na własnym stadionie 1:1, a Francuzi takim samym wynikiem zakończyli mecz z Ukrainą. Można wręcz powiedzieć, że gdyby podczas eliminacji korzystano z systemu VAR to Francja nie ugrałaby z Ukrainą ani jednego punktu. Bramka Griezmanna padła ze spalonego. W drugiej kolejce zmagań Hiszpania zmierzy się z Gruzją, a Francja z Kazachstanem. Dla obu ekip będą to mecze wyjazdowe.

Pozostałe spotkania

Z piętnastu niedzielnych spotkań na pewno każdy znajdzie coś dla siebie, tak więc cytując klasyka od godziny 15 w niedzielę „siadamy głęboko w fotelach, zapinamy pasy i startujemy”. Poniżej zamieszczam listę wszystkich meczów, które zostaną rozegrane 28. marca.

Kazachstan-Francja (15:00)
Albania-Anglia (18:00)
Armenia-Islandia (18:00)
Dania-Mołdawia (18:00)
Gruzja-Hiszpania (18:00)
Austria-Wyspy Owcze (20:45)
Bułgaria-Włochy (20:45)
Izrael-Szkocja (20:45)
Kosowo-Szwecja (20:45)
Macedonia Północna-Lichtenstein (20:45)
Polska-Andora (20:45)
Rumunia-Niemcy (20:45)
San Marino-Węgry (20:45)
Szwajcaria-Litwa (20:45)
Ukraina-Finlandia (20:45)

Autor tekstu

Kamil Błaszczyk

Redaktor naczelny portalu Sport Betfan. Ze sportem ma dużo wspólnego od lat młodzieńczych, a w szczególności z piłką nożną oraz tenisem. Sercem najbardziej związany z Ekstraklasą oraz Premier League. Prywatnie magister zarządzania. W wolnym czasie, poza światem sportu, pasjonat podróży, kina oraz analizy bukmacherskiej.

Najnowsze wpisy