Pobierz aplikację betfan na telefon
Nicola Zalewski nadzieją polskiej piłki?

Nicola Zalewski to piłkarz, który dobrze pokazał się pod koniec minionego sezonu. Zagrał bardzo mało minut, ale sprawił, że coraz częściej zaczęto o nim mówić. Kim jest młody piłkarz Romy?

Nicola Zalewski – kim jest, czy będzie grał dla Polski?

Nicola Zalewski urodził się 23 stycznia 2002 roku w Tivoli. Jest wychowankiem AS Romy, w której gra do dziś. Posiada włoskie obywatelstwo, ale podczas młodzieżowych rozgrywek krajowych reprezentuje Polskę i nie ukrywa, że to właśnie gra dla naszego kraju jest priorytetem. W młodzieżowej drużynie Wilków Zalewski występuje najczęściej na pozycji ofensywnego pomocnika, jest dobrze wyszkolony technicznie, czym nadrabia nieco słabszą budowę fizyczną (ma około 175 centymetrów wzrostu).

Debiut z Manchesterem United

Wielu piłkarzy marzy o takim debiucie, jaki miał Nicola Zalewski. Polak dzięki dobrym występom w młodzieżowej drużynie Romy, został powołany na rewanżowe starcie Ligi Europy z Manchesterem United. Na boisko wszedł w 76. minucie przy wyniku 2:2. Chwilę później Zalewski oddał strzał, który odbił się od Tellesa i wpadł do siatki. Gola przypisano Brazylijczykowi, ale Nicola zwrócił na siebie uwagę wielu osób, gdyż to dzięki niemu Wilki triumfowały nad Czerwonymi Diabłami 3:2.

Trener chcąc pokazać zaufanie do młodego piłkarza, wpuścił go na boisku także w meczu z Crotone. Polak wszedł na plac gry w 80. minucie i w swoim debiucie w Serie A zdążył zanotować asystę, choć grał dosyć krótko. Wilki wygrały ten mecz 5:0, a Nicola Zalewski po raz kolejny zwrócił na siebie uwagę mediów.

Nicola Zalewski pod okiem Mourinho

Jak wiadomo, stery Romy objął niedawno Jose Mourinho. Portugalczyk ogłosił niedawno listę powołanych zawodników na przedsezonowe zgrupowanie i ku ucieszy polskich kibiców, znalazł się na niej Nicola Zalewski. Zabrakło między innymi Pedro, który prawdopodobnie niedługo opuści klub.

Wartość Nicoli Zalewskiego wynosi według Transfermarkt 900 tysięcy euro. Wierzę jednak, że pod okiem Jose Mourinho pokaże swój potencjał i rozwinie się na tyle, aby być kluczowym zawodnikiem naszej kadry.

Obstaw w BETFAN kto wygra Serie A w sezonie 2021/2022.

ZAREJESTRUJ SIĘ W BETFAN!