Pobierz aplikację betfan na telefon
Next Gen Finals ATP 2023: Typy, kursy, zapowiedź, grupy, transmisja
WTA Finals już za nami, również i panowie zakończyli sezon ATP Finals. Ostatnim dużym turniejem singlowym w tym sezonie pozostał więc Next Gen Finals ATP 2023, które rozpocznie się 28 listopada. To turniej gdzie wystąpi ośmiu najlepszych tenisistów młodego pokolenia, którzy w tym sezonie zaznaczyli swoją obecność najmocniej. W ubiegłym roku zwycięzcą został Amerykanin Brandon Nakashima. W tej edycji zobaczymy siedem nowych twarzy, bowiem Dominic Stricker wystąpi po raz drugi. Premierowo też turniej odbędzie się w Jeddah. Który młody talent okaże się w tym roku najlepszym zawodnikiem? Zapraszam na zapowiedź turnieju Next Gen Finals ATP 2023.

>> POBIERZ APLIKACJĘ SPORT BETFAN NA SWÓJ TELEFON I POSIADAJ WSZYSTKIE NAJWAŻNIEJSZE SPORTOWE INFORMACJE TYPERSKIE W ZASIĘGU RĘKI <<

Next Gen Finals ATP: Co to jest? Jak rozgrywane są mecze? Historia i zwyciężczynie z ostatnich lat

Formuła turnieju i rozgrywania meczów podczas ATP Next Gen Finals różni się od pozostałych. Tenisiści podzieleni są na dwie grupy, po czterech zawodników. Mecze w grupie rozgrywane są systemem każdy z każdym, czyli zawodnik zagra minimum trzy spotkania. Dwóch najlepszych tenisistów uzyskuje awans do półfinału. Gra się do trzech wygranych setów, ale one nie toczą się w taki sposób, jak podczas normalnych turniejów. Tutaj gra się do czterech wygranych gemów, a więc są skrócone. Przy stanie 3:3 rozgrywa się tie-breaka, który decyduje o losach partii. Gemów nie rozgrywa się na przewagi, jeśli mamy wynik 40:40, to rozgrywa się decydujący punkt, który kończy gema.

Sam turniej pierwszą edycję miał w 2017 roku i odbył się w Milanie. Każda kolejna edycja aż do tego roku także odbywała się w tym mieście. Dopiero w tym roku po raz pierwszy przeniesie się poza Włochy, a nawet i poza Europę. Gospodarzem będzie Arabia Saudyjska, czyli Jeddah. Co ciekawe, choć aż pięć edycji odbyło się we Włoszech, a w każdej udział brał reprezentant gospodarzy, to tylko raz triumfatorem został gospodarz. Był nim Jannik Sinner w 2019 roku. W każdym roku turniej wygrywał zawodnik innego kraju, a tak poniżej prezentuje lista poszczególnych zwycięzców:

2017 – Hyeon Chung, wygrana 3:1 z Andriejem Rublowem

2018 – Stefanos Tsitsipas, wygrana 3:1 nad Alexem de Minaurem

2019 – Jannik Sinner, wygrana 3:0 nad Alexem de Minaurem

2020 – zawody odwołane

2021 – Carlos Alcaraz, wygrana 3:0 nad Sebastianem Kordą

2022 – Brandon Nakashima, wygrana 3:0 nad Jiri Lechecką

Next Gen Finals ATP 2023 – podział na grupy

Udział w turnieju weźmie ośmiu zawodników z sześciu różnych krajów. Dwóch przedstawicieli będzie miała Francja i Włochy, a po jednym Szwajcaria, Serbia, Jordania i USA.

Grupa A:

Flavio Cobolli (Włochy, ATP: 100.)

Luca Nardi0 (Włochy, ATP: 118.)

Dominic Stricker (Szwajcaria, ATP: 92.)

Arthur Fils (Francja, ATP: 36.)

Grupa B: 

Luca van Assche (Francja, ATP: 66.)

Hamad Medjedovic (Serbia, ATP: 111.)

Abedallah Shelbayh (Jordania, ATP: 187.)

Alex Michelsen (USA, ATP: 94.)

Next Gen Finals ATP 2023– typy, faworyci

Choć Dominic Stricker wystąpi po raz drugi w tym turnieju, to jednak nie będzie faworytem do zwycięstwa. Dzięki swojej znakomitej postawie to Arthur Fils wystąpi jako spory potentat do triumfu. 36. rakieta świata znakomicie prowadziła się przez cały sezon, co dało mu dwa finały ATP w tym sezonie, z czego jeden wygrany. Kurs na jego triumf w Next Gen to obecnie 3.75. Wspomniany już Szwajcar typowany jest tuż za nim i przelicznik na jego wygraną to 6.00. W trzeciej kolejności będzie nim Alex Michelsen z mnożnikiem 7.00. Tegoroczna edycja zapowiada się jednak na tyle wyrównanie, że każdy wynik jest możliwy i zwycięstwo każdego nie powinno zaskoczyć.

Kto wygra turniej Next Gen Finals ATP 2023?

Potencjalna wygrana przy stawce 100 PLN.

betfan

Next Gen Finals ATP 2023 – transmisja, gdzie oglądać?

Wszystkie mecze w ramach Next Gen Finals ATP 2023, przez cały tydzień od 28 listopada, będzie można oglądać na kanałach sportowych Polsatu, jak i na platformie Polsat Box Go.
ZAREJESTRUJ SIĘ W BETFAN!