Pobierz aplikację betfan na telefon
Next Gen Finals 2022 – FINAŁ: typy, zapowiedź, kursy | 12.11
To już dziś, finałowe starcie dwóch najlepszych zawodników młodego pokolenia, w ramach Next Gen Finals. Typowany do triumfu w tym roku, Brandon Nakashima, zmierzy się dość niespodziewanie z Jirim Lehecką. Oboje dość pewnie przeszli starcia półfinałowe i pokazali wysoką klasę. Kto jednak okaże się w tym starciu lepszy i zgarnie tytuł w tym roku? Zapraszam na zapowiedź i typy kilku meczów półfinałowych.

>> POBIERZ APLIKACJĘ SPORT BETFAN NA SWÓJ TELEFON I POSIADAJ WSZYSTKIE NAJWAŻNIEJSZE SPORTOWE INFORMACJE TYPERSKIE W ZASIĘGU RĘKI <<

Next Gen Finals 2022: Jak rozgrywane są mecze?

Formuła turnieju i rozgrywania meczów podczas ATP Next Gen Finals różni się od pozostałych. Tenisiści podzieleni są na dwie grupy, po czterech zawodników. Mecze w grupie rozgrywane są systemem każdy z każdym, czyli zawodnik zagra minimum trzy spotkania. Dwóch najlepszych tenisistów uzyskuje awans do półfinału. Gra się do trzech wygranych setów, ale one nie toczą się w taki sposób, jak podczas normalnych turniejów. Tutaj gra się do czterech wygranych gemów, a więc są skrócone. Przy stanie 3:3 rozgrywa się tie-breaka, który decyduje o losach partii. Gemów nie rozgrywa się na przewagi, jeśli mamy wynik 40:40, to rozgrywa się decydujący punkt.

Next Gen Finals 2022: Brandon Nakashima – Jiri Lehecka (12.11, 21:00): Zapowiedź, typy

Jiri Lehecka zaskakująco pokonał świetnie prezentującego się w tym turnieju Dominica Strickera. Przede wszystkim pokazał się znakomicie na returnie, a wiadomo, jak potężnie potrafi Szwajcar serwować. Mimo to w meczu z Czechem, był w stanie zainkasować tylko dwa asy, w trakcie czterech setów. Dobry odbiór przyda się Jiriemu, także w starciu finałowym, bo w tej statystyce Brandon się bardzo poprawił. W półfinałowym pojedynku Amerykanin pokonał Jacka Drapera, serwując aż 10 asów. Zawodnicy spotkali się raz w karierze i to właśnie w tym turnieju, w ramach rundy grupowej, wtedy pewnie Nakashima pokonał Czecha.

1.42

LEHECKA WYGRA SETA

betfan

Nie dziwi, więc fakt, że i w tym starciu Amerykanin stał się jeszcze większym faworytem niż w ich pierwszym spotkaniu. Trzeba pamiętać, jednak że Jiri bardzo poprawił przede wszystkim return, ale i grę z głębi kortu. Uważam, że to starcie wcale nie będzie dla Brandona proste i stawiam, że Lehecka ugra chociażby seta. Presja finału wpłynie pewnie na obu i słabszy okres również może dopaść Nakashime, także jak najbardziej set jest w zasięgu Czecha.

Next Gen Finals 2022: Brandon Nakashima – Jiri Lehecka (12.11, 21:00): Transmisja, gdzie oglądać?

Wszystkie mecze rozgrywane w ramach Next Gen Finals 2022 można oglądać na kanale Polsat Sport, lub w aplikacji Polsat Box Go, przez cały tydzień. To starcie również będzie można śledzić na sport.betfan.pl:
ZAREJESTRUJ SIĘ W BETFAN!