Pobierz aplikację betfan na telefon
Napoli ukarane walkowerem. Oficjalna decyzja komisji dyscyplinarnej

Napoli w 3. kolejce Serie A miało zmierzyć się z Juventusem. Ostatecznie „Azzurri” nie pojawili się w Turynie, a władze ligi podjęły decyzję o walkowerze.

NAPOLI STRACIŁO PUNKTY PRZEZ SANEPID?

Gospodarze w dniu meczowym zgodnie z planem pojawili się na stadionie i oczekiwali na przyjazd gości. Do tego jednak nie doszło – jak poinformował klub z Neapolu, lokalny sanepid nakazał piłkarzom pozostać w domu, ponieważ dwóch członków zespołu miało pozytywny wynik na obecność wirusa. Liga włoska odmówiła przełożenia meczu i wszystko było gotowe do gry, jednak goście się nie pojawili. Finalnie stwierdzono, że miejscowy urząd zdrowia nie uwzględnił protokołu zdrowotnego ustalonego pomiędzy ministerstwem zdrowia, a klubami piłkarskimi. Na drużynę Napoli nałożono karę w postaci walkoweru oraz dodatkowo jednego ujemnego punktu, co wynika z opublikowanej wczoraj decyzji.

BĘDZIE ODWOŁANIE?

Władze klubu są oburzone rozstrzygnięciem komisji dyscyplinarnej. Według nich zespół nie jest winny, ponieważ dostosował się do otrzymanych wytycznych, a błąd w komunikacji nie wynikał z ich niedopatrzenia. „Azzurrim” przysługuje odwołanie od decyzji, z czego Napoli już niebawem skorzysta. Poinformował o tym Aurelio De Laurentiis. Sprawa zapewne będzie otwarta przez dłuższy czas.

ZAREJESTRUJ SIĘ W BETFAN!