Nantes – Wisła Płock: Typy, kurs, zapowiedź | 29.03 Liga Mistrzów

Wojciech Sikora

29 marca 2023

Wisła Płock, piłka ręczna
Wracamy do zmagań w Lidze Mistrzów piłki ręcznej, gdzie czekają nas rewanże o awans do ćwierćfinału. Wisła Płock po pierwszym remisowym starcu, zakończonym wynikiem 32:32, uda się teraz do Francji, by powalczyć o zwycięstwo z Nantes. Na lepszą drużynę z tej pary w kolejnym etapie czeka już Magdeburg. Z kim przyjdzie zmierzyć się Niemcom? Zapraszam na zapowiedź spotkania Nantes – Wisła Płock.

Nantes – Wisła Płock: Zapowiedź meczu

Wisła Płock wraca do Ligi Mistrzów o kilkuletniej przerwie. Ostatni raz zagrali tam w 2019/2020, a od tamtego czasu występowali w Lidze Europy, gdzie dwa razy osiągali „final four”. W tym roku znaleźli się w LM z racji otrzymania dzikiej karty, o którą walczyli aż z dwunastoma drużynami. Przy okazji odsunięcia z rozgrywek Vardar Skopje, aż siedem drużyn, zarówno mistrzów jak i wicemistrzów krajów europejskich, mogło liczyć na dziką kartę. Tym samym Wisła Płock dostała ogromną szansę by zagrać w tegorocznej Lidze Mistrzów.
W rodzimej lidze niezmiennie Wisła Płock wygrywa każde swoje starcie i po 20 spotkaniach mają aktualnie 60 punktów. Fotel lidera objęli po wygranej z Kielcami, które również grają jeszcze w tegorocznej Lidze Mistrzów, choć z racji drugiego miejsca w tabeli grupowej, zaczną fazę play-off od ćwierćfinału. Wisła Płock żeby się tam dostać potrzebuje wygranej z Nantes, bowiem pierwszy mecz na swojej hali zakończyli remisem, choć kilka ostatnich minut wskazywało na to, że Polacy mogą wydrzeć zwycięstwo. Świetny popis w drużynie francuskiej dał Rivera, trafiając aż 9 razy.

Nantes - Wisła Płock: typy, typowanie

1.49

PONIŻEJ 62,5 GOLA

betfan

Z pewnością nie będzie to łatwy mecz dla naszej drużyny, tym bardziej że grają na terenie rywali. Nantes do niedawna było bardzo mocną twierdzą, wręcz nie do zdobycia, ale na ostatnie osiem meczów wygrali tylko trzy. W pierwszym meczu obejrzeliśmy aż 64 bramki, a to z racji tempa jakie narzuciła francuska ekipa. Tym razem myślę, że będziemy oglądali bardziej wyrachowane akcje i przez to wynik będzie niższy. Stawiam poniżej 62,5 gola.

Nantes - Wisła Płock: gdzie obejrzeć? transmisja tv, online, na żywo

Środowy mecz Ligi Mistrzów piłki ręcznej pomiędzy Wisłą Płock a Nantes odbędzie się 29 marca o 20:45 na hali w Nantes. Transmisja z tego starcia będzie dostępna na kanale Eurosport 1 z polskim komentarzem. Mecz można obejrzeć w internecie i w aplikacji mobilnej Eurosportu.
  • Relację live można również śledzić na sport.betfan.pl. Relacja do oglądania znajduje się poniżej:

Autor tekstu

Wojciech Sikora

W młodości interesowały mnie głównie sporty drużynowe, a przede wszystkim piłka nożna. W latach licealnych zainteresowałem się tenisem ziemnym. Poza śledzeniem go przed ekranem, sam w wolnych chwilach grywam amatorsko. Obecnie jest to sport, który pasjonuje mnie najbardziej, choć na bieżąco jestem praktycznie z każdą dyscypliną. Z portalem Sport Betfan związany od 2022 roku.

Najnowsze wpisy