T. Pasieczny: „W Cracovii trzeba mieć posłuch u właściciela”

„Na Trybunach” można posłuchać w serwisie Spotify. Jest to podcast, w którym prowadzący Tomek Włodarczyk oraz Tomek Witas często zapraszają do siebie gości. W czwartek 20.05 opublikowany został podcast z Tomaszem Pasiecznym, scoutem Arsenalu.

Jak wygląda praca scouta?

Na początku gość opowiedział jak wygląda taka praca i sieć scautingu w dużym klubie i jaką część Europy obserwuje dla Arsenalu. Dlaczego dla scouta lepiej jest obejrzeć mecz „na żywo”, a nie w telewizji, czy z odtworzenia? Tomasz Pasieczny wystawia raporty i jest rozliczany z rekomendacji piłkarzy, może polecić 30. graczy a nikt z nich nie musi być podpisany. Dlaczego dla klubu koszt scouta to nie tylko jego pensja i wiele więcej podstawowych informacji nt. pracy takiego człowieka w ludzie. Scout zdradził także ile ofert od menadżerów piłkarzy spływa dziennie do klubu i dlaczego nie można ufać każdej plotce transferowej.

Z Legii do Arsenalu

Następnie Pasieczny opowiedział, jak potoczyła się jego kariera. O tym jak zaczynał będąc na studiach w Legii Warszawa i o ofercie z West Bromu, do którego przeszedł, aby rekomendować zawodników głównie z Polski. Po West Bromie opowiedział o kolejnych krokach poza scoutingiem i rozpoczęciu pracy w Cracovii i dlaczego w tym klubie nie udało się osiągnąć większego sukcesu. Następnie rozmowa przeniosła się na temat Arsenalu i Krystiana Bielika. Następnie scout Arsenalu przedstawił swój punkt widzenia dotyczący pracy dyrektora sportowego i na ten temat toczyła się duża część rozmowy. Po tym skupił się na opowiedzeniu o swoim innowacyjnym pomyśle. Stworzył on firmę, która porównuje trenerów dla klubów i takiemu klubowi daje raport dotyczący tych trenerów.

Lech, Legia, czy Everton?

Na koniec Tomek Witas zadał pytanie: „Lech, Legia, czy Everton? Do jakiego klubu poleciłbyś pójść młodemu zawodnikowi z Ekstraklasy czy pierwszej ligi? Na wyjazd powinni decydować się tylko Ci, którzy mają ogromny talent, dla tych z mniejszym talentem radą jest, aby ograli się w Ekstraklasie. Należy pamiętać, że większość zawodników, którzy wyjeżdżają za granicę zawsze mogą liczyć na powrót do Polski.

ZAREJESTRUJ SIĘ W BETFAN!