Pobierz aplikację betfan na telefon
MŚ Katar 2022: Typy na awans – szanse na wyjście z grupy

MŚ Katar 2022 rozpoczną się 20 listopada o godzinie 17:00 od spotkania Kataru z Ekwadorem. Będzie to mecz inaugurujący mistrzostwa świata, które potrwają aż do 18 grudnia 2022 roku. W tym tekście skupimy się na fazie grupowej mundialu. Zapraszam na typy i analizę szans wyjścia poszczególnych reprezentacji do dalszej fazy turnieju. 

MŚ Katar 2022: Typy i szanse na awans z grupy A

GRUPA A: 

Ekwador
Holandia
Katar
Senegal

Na początek naturalnie skupimy się na grupie A, w której zagrają gospodarze tegorocznych mistrzostw świata, a także jeden z potentatów do wygrania mundialu, czyli Holandia. Ornaje trafili bardzo dobrze i tak naprawdę bez większych problemów powinni poradzić sobie w rozgrywkach grupowych. Analitycy BETFAN dają oczywiście największe szanse Holendrom na zajęcie pierwszego miejsca i pewny awans do 1/8 finału MŚ Katar 2022. W pełni się z tym zgadzam.

1.40

HOLANDIA WYGRA

GRUPĘ A

betfan

Oprócz Holandii do obsadzenia pozostaje drugie miejsce w grupie A. Rywalizacja powinna toczyć się pomiędzy Senegalem a Ekwadorem, jednak wiemy, że gospodarze imprez również potrafią zaskoczyć i pokonywać teoretycznie silniejszych rywali. Myślę jednak, że nie stanie się to w tym przypadku i Katar nie będzie w stanie piłkarsko dorównać innym zespołom. Stawiam na awans Senegalu do kolejnej fazy mistrzostw.

1.75

SENEGAL TOP 2

W GRUPIE A

betfan

MŚ Katar 2022: Typy i szanse na awans z grupy B

GRUPA B:

Anglia
Iran
USA
Walia

Awans Anglii z grupy B jest traktowany jako obowiązek. Trudno oczekiwać, że drużyna złożona z gwiazd światowego formatu nie poradzi sobie w starciach z teoretycznie dużo słabszymi rywalami. Stawiamy więc na pewne zwycięstwo Anglii w grupie B.

1.30

ANGLIA WYGRA

GRUPĘ B

betfan

Bardzo ciekawy kurs bukmacher BETFAN zaoferował na awans z grupy B Walii. Stany Zjednoczone są stawiane przed Walijczykami, a moim zdaniem te zespoły są na bardzo zbliżonym poziomie piłkarskim plus to właśnie Walia na co dzień rywalizuje z teoretycznie silniejszymi reprezentacjami, a Amerykanie nie mają często tak naprawdę z kim się sprawdzić. USA ledwo zakwalifikowało się na mundial, przegrywając w grupie z Kanadą i Meksykiem. Stawiam, że Walia znajdzie się w pierwszej dwójce w grupie B po rozegraniu trzech spotkań.

3.50

WALIA TOP 2

W GRUPIE B

betfan

MŚ Katar 2022: Typy i szanse na awans z grupy C

GRUPA C: 

Arabia Saudyjska
Argentyna
Meksyk
Polska

Przechodzimy do grupy C, która naturalnie najbardziej interesuje wszystkich polskich kibiców. Polska zagra po raz kolejny na mistrzostwach świata i będzie jednym z kandydatów do awansu z grupy C. Skupmy się najpierw jednak na Argentynie, która w opinii wielu ekspertów i także mojej jest zdecydowanym faworytem do zajęcia pierwszego miejsca w grupie przy takim zestawieniu drużyn. Ciężko wyobrazić sobie by Meksyk, Polska, czy zwłaszcza Arabia Saudyjska była w stanie przeciwstawić się Albiceleste.

1.45

ARGENTYNA WYGRA

GRUPĘ C

betfan

Rywalizacja o drugie miejsce powinna rozstrzygnąć się między Biało-Czerwonymi a Meksykiem. Polacy z pewnością będą niesamowicie zmotywowani, żeby tym razem wyjść z grupy do dalszej fazy turnieju. Kluczowy będzie oczywiście mecz bezpośredni pomiędzy tymi reprezentacjami, jednak ważne będą również starcia z Arabią Saudyjską. My oczywiście wierzymy całym sercem w reprezentację Polski i awans przynajmniej z drugiego miejsca do 1/8 finału mistrzostw świata.

1.90

POLSKA TOP 2

W GRUPIE C

betfan

MŚ Katar 2022: Typy i szanse na awans z grupy D

GRUPA D: 

Australia
Dania
Francja
Tunezja

Francja jest jednym z głównych faworytów do wygrania mundialu. Didier Deschamps dysponuje niesamowitym składem. Przepych występuje na każdej pozycji. Wśród gwiazd Francji można wymienić Benzemę czy Mbappe, którzy w pojedynkę potrafią zadecydować o losach meczu. Francuzi na pewno będą chcieli dobrze rozpocząć mistrzostwa i pewnie awansować z grupy D z pierwszego miejsca.

1.40

FRANCJA WYGRA

GRUPĘ D

betfan

Dania jest typowana jako czarny koń mundialu. Jeżeli utrzyma formę z Euro 2020, kwalifikacji do mundialu i Ligi Narodów, to może sprawić sporą niespodziankę. Kurs na to, że kraj ten wyjdzie z grupy nie jest zbyt duży, ponieważ wynosi 1.45, co oznacza wysokie prawdopodobieństwo wystąpienia takiego zdarzenia. W pełni się z tym zgadzam i traktuję jako pewny typ w grupie D na mistrzostwach świata.

1.45

DANIA TOP 2

W GRUPIE D

betfan

MŚ Katar 2022: Typy i szanse na awans z grupy E

GRUPA E: 

Hiszpania
Japonia
Kostaryka
Niemcy

Bardzo ciekawe zestawienie mamy również w grupie E, gdzie szanse są zdecydowanie podzielone. Hiszpania i Niemcy są wręcz pewniakami do awansu do kolejnej fazy turnieju, natomiast Kostaryka oraz Japonia są outsiderami i nie daje się im praktycznie żadnych szans na walkę z europejskimi potęgami. W grupie E skupimy się zatem tylko na zwycięzcy i spróbujemy go poprawnie wytypować. Typy bukmacherskie to zawsze ryzyko, jednak wydaje się, że Niemcy są na ten moment zgranym kolektywem. Potwierdzają to ostatnie wyniki w Lidze Narodów, kiedy to wręcz rozbili Włochów aż 5:2.

2.25

NIEMCY WYGRAJĄ

GRUPĘ E

betfan

MŚ Katar 2022: Typy i szanse na awans z grupy F

GRUPA F: 

Belgia
Chorwacja
Kanada
Maroko

Awans Belgów z grupy F to obowiązek tej reprezentacji. Kibice nie wyobrażają sobie fazy play-off bez udziału Czerwonych Diabłów, którzy posiadają w swoim składzie wielu klasowych piłkarzy, grających w najlepszych klubach w Europie. Belgowie są również stawiani w czołówce drużyn, które mają największe szanse na wygranie całego mundialu. Kevin de Bruyne na pewno będzie chciał poprowadzić swój zespół do końcowego sukcesu. Moim zdaniem Belgia przede wszystkim zajmie pewnie pierwsze miejsce w grupie F i zapewni sobie rozstawienie w 1/8 finału mistrzostw świata.

1.55

BELGIA WYGRA

GRUPĘ F

betfan

Wydaje się również, że Chorwacja powinna awansować z drugiego miejsca w grupie. Ogniści zazwyczaj świetnie sobie radzą na wielkich imprezach. Dodatkowo jakość piłkarska Chorwatów moim zdaniem znacząco przewyższa Kanadę i Maroko. Jeżeli wszystko pójdzie po myśli Chorwacji, to reprezentacja ta powinna pewnie awansować do kolejnej fazy turnieju, eliminując drużyny z Afryki i Ameryki Północnej.

1.60

CHORWACJA TOP 2

W GRUPIE F

betfan

MŚ Katar 2022: Typy i szanse na awans z grupy G

GRUPA G: 

Brazylia
Kamerun
Serbia
Szwajcaria

Grupa G to jeden zdecydowany faworyt i pozostałe trzy zespoły rywalizujące o awans do kolejnej fazy mundialu. Oczywiście faworytem do wygrania grupy są Canarinhos. Brazylia do Kataru nie jedzie oczywiście jedynie po wygranie grupy, a całych mistrzostw świata. Cel jest jasny, jednak najpierw trzeba pewnie wygrać trzy mecze i awansować z grupy na pierwszym miejscu. Kursy bukmacherskie na to zdarzenie są dość niskie, ale wydaje się to być w miarę pewny zakład.

1.40

BRAZYLIA WYGRA

GRUPĘ G

betfan

Szwajcaria ma moim zdaniem największe szanse z pozostałej trójki na zajęcie drugiego miejsca w grupie. Kraj ten często pokazuje się na turniejach z bardzo dobrej strony (wystarczy przypomnieć sobie Euro 2020) i prawie za każdym razem mówi się o Szwajcarii jako o czarnym koniu. Brakuje w niej pojedynczych gwiazd, ale stanowi bardzo solidny i zgrany zespół.

2.00

SZWAJCARIA TOP 2

W GRUPIE G

betfan

MŚ Katar 2022: Typy i szanse na awans z grupy H

GRUPA H: 

Ghana
Korea Południowa
Portugalia
Urugwaj

Ostatnia grupa Mistrzostw Świata Katar 2022. Ponownie to europejski zespół jest faworytem do wygrania tej grupy. Kursy bukmacherskie w BETFAN wskazują naturalnie Portugalię jako faworyta, ale tuż za nią jest Urugwaj, który także dysponuje ogromnym potencjałem piłkarskim. Rywalizacja pomiędzy tymi zespołami będzie iście pasjonująco, jednak jako ostatecznego zwycięzcę w tej grupie, postawiłbym na Portugalczyków z Cristiano Ronaldo w składzie.

1.70

PORTUGALIA WYGRA

GRUPĘ H

betfan

Urugwaj powinien bez większych problemów poradzić sobie z Ghaną oraz Koreą Południową i zająć drugie miejsce w grupie H, które naturalnie jest premiowane awansem do kolejnej fazy turnieju, jaką jest 1/8 finału.

1.50

URUGWAJ TOP 2

W GRUPIE H

betfan

>> POBIERZ APLIKACJĘ SPORT BETFAN NA SWÓJ TELEFON I POSIADAJ WSZYSTKIE NAJWAŻNIEJSZE SPORTOWE INFORMACJE TYPERSKIE W ZASIĘGU RĘKI <<

ZAREJESTRUJ SIĘ W BETFAN!