Pobierz aplikację betfan na telefon
MŚ Katar 2022. Grupa G: terminarz, wyniki, tabela, typy

Rywalizacja w grupie G w ramach Mistrzostw Świata w Katarze, rozpocznie się 24 listopada. W tym zestawieniu rywalizować ze sobą będą Brazylia, Serbia, Szwajcaria i Kamerun. Wszystkie reprezentacje trafiły do grupy G, która wygląda na bardzo wyrównaną i bardzo trudno powiedzieć kto oprócz Canarinhos ma największe szanse na udział w fazie grupowej. Swoje mecze rozegrają na trzech stadionach. Pierwsze spotkanie zostanie rozegrane 24 listopada, a ostatnie rozpoczną się 2 grudnia. Sprawdź terminarz, wyniki i skład grupy G, a także typy na poszczególne mecze i awanse.

MŚ Katar 2022: Terminarz i wyniki grupy G

REPREZENTACJE W GRUPIE G:

BRAZYLIA
KAMERUN
SERBIA
SZWAJCARIA

Mistrzostwa świata – MŚ Katar 2022 – dla grupy G rozpoczyna się 24 listopada o godz. 11:00 polskiego czasu. Wtedy rozegrane zostanie pierwsze spotkanie fazy grupowej między Szwajcarią, a Kamerunem. Oprócz tego meczu odbędzie się jeszcze pięć innych starć, a ostatnie zaplanowano na 2 grudnia o godz. 20:00. Oto pełen terminarz i wyniki wszystkich meczów grupy G:

24 listopada, 11:00 Szwajcaria – Kamerun Al Janoub Stadium TVP
24 listopada, 20:00 Brazylia – Serbia Lusail Stadium TVP
28 listopada, 11:00 Kamerun – Serbia Al Janoub Stadium TVP
28 listopada, 17:00 Brazylia – Szwajcaria Stadium 974 TVP
2 grudnia, 20:00 Kamerun – Brazylia Lusail Stadium TVP
2 grudnia, 20:00 Serbia – Szwajcaria Stadium 974 TVP

MŚ Katar 2022: Tabela

Zdecydowanym faworytem do wygrania grupy G jest reprezentacja Brazylii. Canarinhos są także jednym z głównych kandydatów do końcowego triumfu w Mistrzostwach Świata w Katarze. Serbia, Szwajcaria i Kamerun wydają się grać na podobnym poziomie i to między nimi prawdopodobnie potoczy się walka o drugie miejsce w grupie. Zapowiada to wiele emocji.

Miejsce Drużyna Mecze Punkty Wygrane Remisy Przegrane Bramki zdobyte Bramki stracone Bilans bramkowy
  Brazylia                
  Kamerun                
  Serbia                
  Szwajcaria                
 1. Liczba punktów;
 2. Bilans bramkowy;
 3. Liczba goli strzelonych;
 4. Liczba punktów uzyskana w meczach bezpośrednich;
 5. Bilans bramek uzyskany w meczach bezpośrednich;
 6. Liczba goli strzelonych w meczach bezpośrednich;
 7. Klasyfikacja fair play z wszystkich meczów grupowych (ranking odnoszący się do jednego zawodnika):
  • Żółta kartka: –1 punkt,
  • Dwie żółte kartki: –3 punkty,
  • Czerwona kartka: –4 punkty,
  • Żółta i czerwona kartka: –5 punktów;
 8. Losowanie.

Mistrzostwa świata: Typy. Kto wyjdzie z grupy?

Wydaje się, że pierwsze miejsce w grupie jest zarezerwowane dla Brazylii. W piłce nożnej wszystko jest jednak możliwe, choć bardzo wątpliwe jest to, aby Canarinhos nie wystąpili w fazie pucharowej. Większe powody do obaw mają kibice Serbii, Szwajcarii czy Kamerunu, ponieważ to najpewniej tylko jedna z tych reprezentacji awansuje do dalszej fazy mistrzostw świata. Poniżej przedstawiamy szanse i typy poszczególnych drużyn w grupie G podczas MŚ Katar 2022.

Szanse Brazylii w MŚ. Typy

Reprezentacja Brazylii podczas mundialu w Katarze będzie miała szanse na powtórzenie sukcesu sprzed 20 lat, kiedy to została mistrzem świata. Canarinhos dysponują bardzo mocnym składem, z Neymarem czy niesamowitym w minionym sezonie Viniciusem. Do Kataru polecą po jeden cel – wygranie turnieju i moim zdaniem jest to bardzo realny scenariusz, patrząc na potencjał tej drużyny.

5.40

BRAZYLIA WYGRA

MISTRZOSTWA ŚWIATA

betfan

 

Szanse Szwajcarii w MŚ. Typy

Szwajcaria ma moim zdaniem największe szanse z pozostałej trójki na zajęcie drugiego miejsca w grupie. Kraj ten często pokazuje się na turniejach z bardzo dobrej strony i prawie za każdym razem mówi się o Szwajcarii jako o czarnym koniu. Brakuje w niej gwiazd, ale stanowi bardzo solidny zespół.

2.00

SZWAJCARIA W TOP 2

W GRUPIE G

betfan

 

Szanse Serbii w MŚ. Typy

Serbia dosyć niespodziewanie awansowała na mundial. Pokonała bowiem Portugalię w decydującym meczu i udało jej się znaleźć na mistrzostwach świata, bez potrzeby grania w barażach. Pokonanie mistrzów Europy z 2016 roku jest przestrogą dla innych reprezentacji, że Serbia będzie stanowiła twardy orzech do zgryzienia. Kurs na to, że wyjdzie z grupy wynosi 2.25

Szanse Kamerunu w MŚ. Typy

Moim zdaniem Kamerun jest najsłabszą reprezentacją w grupie G. Czasy świetności tego kraju już minęły i w starciu z Brazylią, Szwajcarią i Serbią, będzie mieć małe szanse. Kamerunowi nie brakuje jednak klasowych piłkarzy, dlatego wyjście z grupy nie byłoby żadną większą sensacją. Kurs na to, że ten kraj awansuje do fazy pucharowej wynosi 3.75.

MŚ 2022: Stadiony grupy G

Mecze w grupie G będą rozegrane na trzech stadionach. Serbia jest jedyną drużyną, która będzie miała okazje zagrać na każdym obiekcie.

Brazylia:

 1. mecz (Serbia): Lusail Stadium
 2. mecz (Szwajcaria): Stadium 974
 3. mecz (Kamerun): Lusail Stadium

Szwajcaria:

 1. mecz (Kamerun): Al Janoub Stadium
 2. mecz (Brazylia): Al Janoub Stadium
 3. mecz (Serbia): Stadium 974

Serbia:

 1. mecz (Brazylia): Lusail Stadium
 2. mecz (Kamerun): Al Janoub Stadium
 3. mecz (Szwajcaria): Stadium 974

Kamerun:

 1. mecz (Szwajcaria):  Al Janoub Stadium
 2. mecz (Serbia): Al Janoub Stadium
 3. mecz (Brazylia): Lusail Stadium

Mistrzostwa świata 2022. Grupa G: transmisja w tv i online

Wszystkie mecze mistrzostw świata w piłce nożnej będą transmitowane w Polsce w Telewizji Polskiej. Wszystkie spotkania reprezentacji Polski będą transmitowane w otwartym paśmie, a także w internecie na stronie sport.tvp.pl.

ZAREJESTRUJ SIĘ W BETFAN!