Pobierz aplikację betfan na telefon
MŚ Katar 2022: Dania – skład kadry, gwiazdy, trener, typy, historia

Dania awansowała na mistrzostwa świata bez żadnych problemów, zdobywając aż 27 punktów w grupie eliminacyjnej. Duńczycy przegrali tylko jeden mecz ze Szkocją, a poza tym skompletowali aż 9 zwycięstw! Dania jak dotąd pięciokrotnie reprezentowała swój kraj na mistrzostwach świata. Tym razem trafiła do grupy D razem z Australią, Francją oraz Tunezją. Zapraszam na przedstawienie kadry, gwiazd i trenera reprezentacji Holandii oraz ich szans na mundialu.

>> POBIERZ APLIKACJĘ SPORT BETFAN NA SWÓJ TELEFON I POSIADAJ WSZYSTKIE NAJWAŻNIEJSZE SPORTOWE INFORMACJE TYPERSKIE W ZASIĘGU RĘKI <<

MŚ Katar 2022: Kadra Danii na mistrzostwa świata

Każda z reprezentacji zakwalifikowanych do mistrzostw świata mogła zabrać kadrę składającą się z 26 piłkarzy. Finałowa lista powinna zostać ogłoszona maksymalnie do 13 listopada, czyli na 8 dni przed startem mundialu lub w uzasadnionych przypadkach do 14 listopada za zgodą komisji FIFA. Możliwe jest jednak zastąpienie zawodnika innym na 24 godziny przed inauguracyjnym meczem mistrzostw świata, jeśli w trakcie przygotowań dany gracz doznał poważnej kontuzji lub choroby. Aby to zrobić federacja musi spełnić szereg formalnych zobowiązań. Selekcjoner Kasper Hjulmand ogłosi kadrę reprezentacji Danii w listopadzie.

Dania – Historia

Początek futbolu w Danii datuje się na 1904 rok i dołączenie w szeregi FIFA. Pierwszy oficjalny, międzynarodowy mecz Duńczycy rozegrali dopiero cztery lata później w 1908 roku. W spotkaniu Dania – Francja padł wynik 9:0. Największy osiągnięciem reprezentacji Danii jest złoty medal mistrzostw Europy w 1992 roku. Na świecie Dania znana jest pod kilkoma pseudonimami: Danish Dynamite (Duński Dynamit), De Rød-Hvide (Czerwono-Biali), Olsen-Banden (Gang Olsena). Skrót FIFA to DEN.

MŚ Katar 2022: Gwiazda reprezentacji Danii

Gwiazda: Christian Eriksen

Ur. 14.02.1992 (30 lat). Manchester United. Ofensywny pomocnik

Christian Eriksen to piłkarz o którym usłyszał praktycznie cały świat. Wszystko przez dramatyczne wydarzenia z Euro 2020, kiedy to Duńczyk padł na murawę i walczył o życie. Na całe szczęście historia dobrze się skończyła i Eriksen mógł nawet powrócić na boisko. Obecnie gwiazda reprezentacji Danii występuje w Manchesterze United, gdzie jest podstawowym zawodnikiem środka pola. 30-latek to na pewno zawodnik o ogromnym talencie i waleczności. Euro nie potoczyło się po jego myśli, jednak na mundialu na pewno ponownie da z siebie wszystko, żeby poprowadzić Danię w celu osiągnięcia jak najlepszego wyniku.

MŚ Katar 2022: Trener reprezentacji Danii

Selekcjoner: Kasper Hjulmand

Kasper Hjulmand to były duński piłkarz a obecnie trener reprezentacji. Długo trenował juniorów, a następnie był asystentem w duńskim klubie Lyngby. Kasper spróbował swoich sił również w Bundeslidze, prowadząc FSV Mainz 05. W 2020 roku został selekcjonerem reprezentacji Danii. Od tamtego czasu gra Duńczyków wygląda naprawdę obiecująco. Na Euro 2020 drużyna ta osiągnęła spory sukces i awansowała do półfinału imprezy. Następnie przeszła bez problemu eliminacje MŚ 2022. Hjulmand zbudował naprawdę silny zespół, który w mojej opinii jest w stanie zagrozić każdej reprezentacji na nadchodzącym mundialu.

MŚ Katar 2022: Terminarz meczów Danii na mundialu

Faza grupowa:

Dania – Tunezja – 22 listopada 14:00

Francja – Dania – 26 listopada 17:00

Australia – Dania – 30 listopada 16:00

MŚ Katar 2022: Typy i szanse Danii w mistrzostwach

Reprezentacja Danii trafiła do grupy D wraz z Australią, Francją oraz Tunezją. Czerwono-Biali są chętnie typowani do awans z grupy do dalszej fazy turnieju. Poza Francją nie powinni mieć większych problemów przy obecnej formie, żeby poradzić sobie z Australią i Tunezją.

Szanse Danii w poszczególnych meczach:

Dania – Tunezja

Kto wygra?

Potencjalna wygrana przy stawce 100 PLN.

betfan

 

Pierwszy mecz fazy grupowej na mistrzostwach świata. Terminarz dla Duńczyków układa się dość dobrze i pierwsze spotkanie zagrają z Tunezją, którą wydaje się być rywalem jak najbardziej do pokonania. Tunezyjczycy bardzo dobrze spisuje się w Afryce, jednak zderzenie z europejską piłką może być okazać się zbyt ciężkie. Dania jest faworytem tego spotkania w pełni zasłużenie. Dobre otwarcie mistrzostw to klucz sukcesu. Duńczycy na pewno podejdą do tego starcia bardzo zmotywowani i będą walczyć przez całe 90 minut.

Francja – Dania

Kto wygra?

Potencjalna wygrana przy stawce 100 PLN.

betfan

 

Absolutny hit faz grupowej mistrzostw świata. Francja oraz Dania to dwie uznane marki, które spotkają się ze sobą w walce o punkty. Zwycięzca tego meczu prawdopodobnie jest w stanie wygrać też grupę D, co może się okazać bardzo ważne w kontekście dalszego etapu turnieju. Czeka nas z pewnością fantastyczne widowisko. Pozycja obowiązkowa dla każdego fana piłki nożnej!

Australia – Dania

Ostatni mecz fazy grupowej i tutaj Dania również będzie sporym faworytem. Grupa D dzieli się na dwa zespoły, które stawiane są jako pewniaki do awansu do dalszej fazy (Francja i Dania) oraz dwa zespoły, które są z góry skazywane na porażkę i odpadnięcie w grupie (Australia i Tunezja). Sensacje się zdarzają, jednak wydaje się to być bardzo prawdopodobny scenariusz.

1.45

DANIA TOP 2

W GRUPIE D

betfan

 

Mistrzostwa świata – historia występów Danii na mundialach

Dania łącznie pięciokrotnie dotychczas występowała na mistrzostwach świata. Największe osiągnięcie to ćwierćfinał w 1998 roku. Oto spis wszystkich występów Gangu Olsena na mistrzostwach świata

1930 – 1954 – Nie brała udziału

1958 – Nie zakwalifikowała się

1962 – Nie brała udziału

1966 – 1982 – Nie zakwalifikowała się

1986 – 1/8 finału

1990 – 1994 – Nie zakwalifikowała się

1998 – Ćwierćfinał

2002 – 1/8 finału

2006 – Nie zakwalifikowała się

2010 – Faza grupowa

2014 – Nie zakwalifikowała się

2018 – 1/8 finału

2022 – ?

ZAREJESTRUJ SIĘ W BETFAN!