Inter wciąż z szansami na Ligę Mistrzów. Lukaku na pomoc

Inter Mediolan we wtorkowy wieczór po zaciętym boju pokonał 3:2 Borussię Moenchengladbach, aktualnego lidera grupy B. Kompletem „oczek” w Niemczech „Nerazzurri” dali sobie szanse na awans do fazy pucharowej.

WYMIANA CIOSÓW

Spotkanie już od pierwszych minut wprawiało kibiców w ogromne emocje. Nie brakowało sytuacji bramkowych dla obu drużyn, a jako pierwsi swoją okazję wykorzystali goście. W 17. minucie prowadzenie swojemu zespołowi dał Matteo Darmian, który uderzeniem z ostrego kąta pokonał Yana Sommera. Gospodarze próbowali odpowiedzieć i udało im się to w doliczonym czasie pierwszej połowy, gdy do bramki głową trafił Alassane Plea. Do szatni zawodnicy schodzili z bramkowym remisem. Po powrocie na murawę pierwsze skrzypce grał Romelo Lukaku. Dzięki niemu Inter wyszedł na prowadzenie w 64. minucie, a niedługo potem po dobrej „wrzutce” Hakimiego Belg skompletował dublet i „Nerazzurri” mogli poczuć się bezpiecznej. Nie przez długi czas, bo osiągnięcia gracza gości pozazdrościł Plea, który również po raz drugi trafił do siatki, a niemiecki zespół wrócił do gry. W 83. minucie wydawało się nawet, że Francuz zdoła zdobyć hat-tricka, lecz na jego nieszczęście gol nie został uznany. Ostatecznie podopieczni Antonio Conte wywieźli z Niemiec komplet punktów.

INTER ZOSTANIE W ELITARNYCH ROZGRYWKACH?

Wygrana z liderem grupy była dla Włochów ostatnią szansą na możliwość kontynuowania przygody z Ligą Mistrzów 2020/2021. W ostatniej kolejce Inter zmierzy się na własnym terenie z Szachtarem Donieck. Mecz ten przesądzi o dalszych losach drużyny. Ich obecna sytuacja sprawia, że mogą zdobyć wszystko lub nic, ostatecznie trafić do Ligi Europy.