Pobierz aplikację betfan na telefon
Mistrzostwa Świata w lotach: zapowiedź, program, transmisje

Mistrzostwa Świata w lotach narciarskich to jedna z najważniejszych imprez w kalendarzu tego sezonu. Oczywiście imprezą docelową były Igrzyska Olimpijskie, ale walka o tytuł mistrza świata, zawsze wyzwala dodatkowe emocje. Tegoroczne zawody rozegrane zostaną na największym mamucie świata w Vikersund.

>> POBIERZ APLIKACJĘ SPORT BETFAN NA SWÓJ TELEFON I POSIADAJ WSZYSTKIE NAJWAŻNIEJSZE SPORTOWE INFORMACJE TYPERSKIE W ZASIĘGU RĘKI <<

Program zawodów i plan transmisji:

Czwartek, 10.03
13:15 oficjalny trening
15:50 kwalifikacje (TVP Sport)  

Piątek, 11.03
15:30 seria próbna
16:30 konkurs indywidualny (1 i 2 seria) (TVP 1,  TVP Sport)

Sobota, 12.03
15:30 seria próbna
16:30 konkurs indywidualny (3 i 4 seria) (TVP 1,  TVP Sport)

Niedziela, 13.03
15:30 seria próbna
16:30 konkurs drużynowy  (TVP 1,  TVP Sport)

Mistrzostwa Świata w lotach: zapowiedź

Mistrzostwa Świata w lotach po 10 latach wracają do Vikersund. Skocznia znajdująca się w tym mieście, to największy obiekt do skoków narciarskich. To tam Stefan Kraft w 2017 roku ustanowił nieoficjalny rekord świata w długości lotu i osiągnął niewyobrażalną odległość 253,5 metra.

Faworytami do zdobycia tytułu mistrza świata w lotach są Ryoyu Kobayashi (lider Pucharu Świata), Karl Geiger (wicelider Pucharu Świata, obrońca tytułu z 2020 roku), Stefan Kraft (zwycięzca Raw Air), Daniel Andre Tande (znakomity lotnik i zwycięzca ostatniego konkursu Pucharu Świata w Oslo). Polacy będą trzymali najmocniej kciuki za Kamila Stocha, który w swojej karierze nie zdobył właśnie tylko złota na Mistrzostwach Świata w lotach.

Kamil Stoch najbliżej złota był w 2018 roku. Wtedy przegrał o nieco ponad 13 punktów z Norwegiem Danielem Andre Tande i zdobył srebrny medal. Niestety warunki w Oberstdorfie pozwoliły na rozegranie jedynie trzech serii konkursowych. Do dziś można żałować, że ta jedna seria nie została rozegrana, ponieważ wydawało się, że Polak może wyrwać złoto w ostatnim skoku.

Biorąc pod uwagę to, że do polskiej ekipy dołączyli Jakub Wolny i Andrzej Stękała, to może wiązać nadzieje z polską drużyną, ponieważ obaj w przeszłości dobrze radzili sobie w trakcie lotów i podniosą poziom rywalizacji o miejsce w składzie. Klasa Piotra Żyły i Dawida Kubackiego jest znana, a oni sami nie raz pokazywali, że potrafią latać.

Skład Polaków na Mistrzostwa Świata w lotach: Kamil Stoch, Piotr Żyła, Dawid Kubacki, Paweł Wąsek, Jakub Wolny, Andrzej Stękała.

ZAREJESTRUJ SIĘ W BETFAN!