Pobierz aplikację betfan na telefon
Mistrzostwa Świata PDC: czas na 1/8! Zapowiedź, typy

Mistrzostwa Świata PDC wkraczają w fazę 1/8. Wczoraj tę rundę przeszli już Gerwyn Price oraz Michael Smith. Dziś rozegrane zostanie pozostałe sześć meczów, które wyłonią ósemkę ćwierćfinalistów. Niestety zawody dezorganizuje COVID-19, przekonał się o tym legendarny już Holender Michael van Gerwen, był on mistrzem świata w 2014, 2017 i 2019 roku. Wciąż w grze jest obrońca tytułu Price oraz zwycięzca z 2020 roku, czyli Peter Wright. Szkot dziś zagra o wejście do ćwierćfinału. Podczas każdego z dzisiejszych meczów zaprezentuje się przynajmniej jeden Anglik. 

>> POBIERZ APLIKACJĘ SPORT BETFAN NA SWÓJ TELEFON I POSIADAJ WSZYSTKIE NAJWAŻNIEJSZE SPORTOWE INFORMACJE TYPERSKIE W ZASIĘGU RĘKI <<

Plan gier na 30.12.2021:

13:40  Raymond Smith (AUS) – Mervyn King (ENG)
15:15  Alan Soutar (SCO) – Callan Rydz (ENG) 
16:45  Chirs Dobey (ENG) – Luke Humphries (ENG) 
20:10 James Wade (ENG) – Martijn Kleermaker (NED) 
21:45 Gary Anderson (SCO) – Rob Cross (ENG) 
23:15 Peter Wright (SCO) – Ryan Searle (ENG) 

Mistrzostwa Świata PDC: Raymond Smith – Mervyn King 

Raymond Smith jest jedną z największych sensacji tegorocznych mistrzostw. Australijczyk, który nie jest nawet klasyfikowany w rankingu, dojście do 1/8 to ogromny sukces. Do tej pory raz startował na mistrzostwach PDC, miało to miejsce w 2019 roku i odpadł wtedy w pierwszej rundzie. Tutaj przechodził wszystkie etapy turnieju. Podczas tych zawodów pokonał już 41. w rankingu Jamie Hughes’a oraz Devona Petersena. Ten drugi jednak w ostatnich miesiącach prezentuje się fatalnie. Mervyn King to obecnie 21. zawodnik w rankingu światowym. Najlepszym wynikiem w karierze Anglika był półfinał w 2009 roku. Będzie to starcie świeżości i debiutu w tej fazie rozgrywek z doświadczeniem oraz sukcesami. Moim zdaniem górą będzie King.

Proponowany typ: wygrana Mervyn King, kur 1.38 w ofercie BETFAN 

Mistrzostwa Świata PDC: Gary Anderson – Rob Cross 

Ten pojedynek wydaje się, być najciekawszym pojedynkiem dzisiejszego dnia. Gary Anderson to finalista z zeszłego roku, a Rob Cross był mistrzem świata w 2018 roku. Starcie Szkota z Anglikiem powinno stać na bardzo wysokim poziomie. Cross rozegrał ciekawe, siedmiosetowe spotkanie z Darylem Gurneyem, Anglik prowadził 3:1. ale wtedy rywal odrobił straty. Ostatecznie w decydującej partii lepszy był Cross.

Anderson również rozegrał długie spotkanie, które kończyło się w siódmym secie. Jego rywalem był Ian White. Szkot fatalnie zaczął mecz i był blisko odpadnięcia z turnieju. Przegrywał 0:3 i Anglikowi wystarczyło wygrać już tylko jednego seta, żeby zameldować się w 1/8. Anderson jednak wskoczył na swój wysoki poziom, odrobił straty i ostatecznie wygrał 4:3. Moim zdaniem starcie Andersona z Crossem będzie długie i emocjonujące.

Proponowany typ: powyżej 5.5 seta kurs 1.65 w ofercie BETFAN

Mistrzostwa Świata PDC: Peter Wright – Ryan Searle 

Peter Wright to mistrz świata z 2020 roku, ale na poprzednich mistrzostwach odpadł już w trzeciej rundzie z Gabrielem Clemensem. Tym razem radzi sobie dużo lepiej, dość spokojnie poradził sobie w poprzednich rundach. Searle jest w dość dobrej formie, w listopadzie doszedł do finału Players Championship Finals, gdzie przegrał właśnie z Peterem Wrightem. Szkot wydaje się, być jednak nieznacznym faworytem i myślę, że to on awansuje do ćwierćfinału.

Proponowany typ: wygrana Petera Wrighta, kurs 1.39 w ofercie BETFAN

 

 

ZAREJESTRUJ SIĘ W BETFAN!