Milan – Roma 3:3. Nie brakowało emocji

Milan podejmował na San Siro Romę w ramach 5. kolejki Serie A. Weekendowy hit nie zawiódł. Obejrzeliśmy aż sześć bramek, nie obeszło się również bez kontrowersji sędziowskich.

IBRA VS. DZEKO

Hit kolejki reklamowany był jako pojedynek Zlatana Ibrahimovicia z Edinem Dzeko. Doświadczeni napastnicy spotkali się na boisku dopiero po raz pierwszy, od kiedy grają w topowych europejskich ligach. Nie musieliśmy długo czekać na ich bramki – już po 15. minutach gry obaj zanotowali po trafieniu, a na tablicy wyników widniał wynik 1:1. Utrzymał się on do przerwy. Druga odsłona zaczęła się dokładnie tak samo, jak pierwsza – po 2 minutach Milan wyszedł na prowadzenie, a tym razem gola strzelił Alexis Saelemaekers. Później arbiter spotkania podjął decyzję, którą kwestionuje wielu ekspertów – odgwizdał rzut karny dla gości po rzekomym faulu Bennacera, który w rzeczywistości najprawdopodobniej sam był faulowany.

„Rossoneri” jednak już wkrótce otrzymali równie dyskusyjną „jedenastkę”, którą w gola zamienił ponownie „Ibra”. Było 3:2. Po kilku minutach doszło do wyrównania, a autorem bramki ustalającej wynik meczu był Marash Kumbulla. Rezultat mógłby być jeszcze wyższy, gdyż akcji po obu stronach była cała masa.

MILAN DALEJ NA SZCZYCIE

Mimo utraty punktów gospodarze wciąż cieszą się zajmowaniem najwyższej pozycji w Serie A. Po 5 rozegranych kolejkach mają oni na swoim koncie 13 „oczek” i pełnią rolę samodzielnego lidera rozgrywek. Tuż za nimi plasują się Napoli i Sassuolo, które mają po 11 punktów.

W czwartek „Rossonerich” czeka pojedynek w Lidze Europy ze Spartą Praga, a później zawodnicy klubu z Półwyspu Apenińskiego będą przygotowywać się do starcia z Udinese.