Pobierz aplikację betfan na telefon
Mierzejewski zachwyca! Hat-trick Polaka

Adrian Mierzejewski w Chinach zapracował przez ostatnie lata na miano jednej z gwiazd ligi. Dziś pobił swój rekord bramek w jednym sezonie. Udało mu się zdobyć hat-tricka, a jego Chongqing Dangdai Lifan wygrało 4:1 z Shijiazhuang Ever Bright FC.

MIERZEJEWSKI I EGZOTYKA

Polski pomocnik zawsze wybierał nietypowe kierunki, jeśli chodzi o karierę piłkarską. Po grze w Polsce oraz dość popularnej wśród polskich zawodników Turcji zwiedził on stadiony Arabii Saudyjskiej, Zjednoczonych Emiratorów Arabskich, Australii. Od trzech lat Mierzejewski gra w Chinach, gdzie uchodzi za jednego z najlepszych zawodników całej ligi. W tym sezonie na swoim koncie ma już 6 bramek i 5 asyst. Cztery razy został również wybrany do jedenastki kolejki. Dzisiaj udało mu się zdobyć hat-tricka. Pierwsze trafienie odnotował już w 7. minucie. Później trafił na 3:1, a na koniec spotkania skutecznie wyegzekwował rzut karny.

PO KOŃCOWY SUKCES

Drużyna Polaka, Chongqing Lifan, zajmuje trzecie miejsce w swojej grupie i jest na dobrej drodze, by zagrać w play-offach. Wtedy mogą zawalczyć nawet o mistrzostwo. Niemałą rolę w drodze po końcowy triumf może odegrać Mierzejewski, który jest podstawowym i kluczowym zawodnikiem w zespole.

Adrian Mierzejewski to 41-krotny reprezentant Polski. W ostatnim czasie media podawały wiele doniesień na temat jego ewentualnego powrotu do Ekstraklasy, jednak wszystko wskazuje na to, że pomocnik – przynajmniej na razie – nigdzie się nie wybiera i ma zamiar bić kolejne rekordy.

ZAREJESTRUJ SIĘ W BETFAN!