Mecze na weekend. Co obejrzeć w TV i online?

Redakcja

09 października 2020

Piłka

Mecze na weekend. Fani większości dyscyplin nie mogą narzekać na brak rozrywki praktycznie każdego dnia. Kulminacją sportowych emocji jest zazwyczaj końcówka tygodnia. Mecze na weekend to m.in. finały międzynarodowych pucharów i turniejów, a także najlepsze ligi świata. Co oglądać w najbliższym czasie?

Rozgrywki sportowe z całego świata dostępne są do oglądania oraz obstawiania codziennie, przez 365 dni w roku. Najbardziej pokaźną oglądalność notują jednak w weekendy. Kiedy większość ludzi szykuje się na szampańską zabawę lub leniwy relaks, zagorzali fani sportu myślą o napiętych harmonogramach sportowych rozgrywek.

Jakie mecze na weekend muszą zazwyczaj brać pod uwagę? W piątki, soboty i niedziele rozgrywane są przede wszystkim spotkania najlepszych lig świata w piłkę nożna. Premier League, La Liga, Bundesliga oraz Serie A rozplanowane są tak, aby końcówka każdego tygodnia oznaczała solidną dawkę emocji. Podobnie jest zresztą z rodzimą Ekstraklasą!

W weekendy odbywają się również mecze międzynarodowe podczas przerw reprezentacyjnych. Liga Narodów, a także kwalifikacje do Mistrzostw Świata i Mistrzostw Europy – jeśli ktoś lubi przeżywać narodowe uniesienia do spółki z milionami pozostałych Polaków, kadra da mu do tego wystarczająco dużo powodów.

Rozgrywki ligowe dotyczą również innych sportów drużynowych. Mecze na weekend przynosi nam siatkówka, koszykówka, piłka ręczna, żużel czy hokej. Choć w porównaniu do piłki nożnej nie cieszą się one w Polsce tak wielką popularnością jak futbol, dostępne są w największych stacjach sportowych. Z łatwością obstawimy też przewidywane wyniki u bukmacherów. 

Kilka razy w roku sobota czy niedziela przynoszą szczególnie wielkie emocje. To właśnie w te dni obserwować możemy finały rozgrywek pucharowych. Mowa tu nie tylko o Lidze Mistrzów czy Lidze Europejskiej, ale również pucharach krajowych w piłkę nożną. Jeżeli dodamy do tego meetingi lekkoatletyczne oraz turnieje tenisowe, dostaniemy pełen przekrój sportowych emocji na weekend.

A na tym przecież nie koniec. Z roku na rok rośnie popularność esportu, a mecze najlepszych drużyn w CS:GO, Dota 2 czy LoL-a przyciągają przed ekrany komputerów oraz smartfonów miliony widzów. Według raportu firmy Newzoo w całym 2020 roku wszystkie rozgrywki esportowe miały szansę zebrać publikę sięgającą pół miliarda ludzi z całego świata. Nie musimy chyba dodawać, że wszystkie najlepsze mecze rozgrywane są w weekendy?

Jeżeli nie wiesz jeszcze, jakie mecze na weekend powinieneś wziąć pod uwagę w swoich planach na końcówkę tygodnia, koniecznie zobacz najbliższe wydarzenia sportowe w BETFAN. Z naszym harmonogramem niczego nie przegapisz!

Autor tekstu

Najnowsze wpisy