Pobierz aplikację betfan na telefon
Mecze Ekstraklasy na żywo. Czy obejrzę je za darmo w internecie?

Chociaż popularnością zdecydowanie odstają od spotkań najlepszych lig świata, mecze Ekstraklasy również przyciągają kibiców. Gdzie je oglądać? Czy transmisje dostępne są również w internecie? A może znajdą się gdzieś za darmo? Zapraszamy do przeglądu dostępnych opcji.

Z artykułu na temat meczów Ekstraklasy na żywo dowiesz się:

Ekstraklasę obejrzymy w piątki, soboty, niedziele oraz poniedziałki

Od kilku lat marketingowe “opakowanie” Ekstraklasy nie odbiega jakością od najlepszych lig z zachodu Europy. Mimo iż pod względem poziomu piłkarskiego wiele nam jeszcze do nich brakuje, transmisje oferowane w telewizji oraz internecie stoją na najwyższym poziomie. Studio pełne ekspertów, emocjonujący komentarz oraz atrakcyjne skróty to doskonały powód, żeby zainteresować się najwyższą klasą rozgrywkową rodzimego futbolu.

Jakie dni tygodnia oraz godziny rozgrywania meczów warto sobie zarezerwować, jeśli chcielibyśmy pójść z oglądaniem Ekstraklasy na całego? Włodarze ligi powoli odchodzą od rozgrywania meczów w poniedziałki, całą parę przerzucając na dni weekendowe. Obecnie mecze czołowej polskiej ligi obejrzymy w:

 • piątki o godz. 18:00 i 20:30
 • soboty o godz. 15:00, 17:30 i 20:00
 • niedziele o godz. 12:30, 15:00 i 17:30
 • poniedziałki o godz. 18:00 i 20:30 (piętnaście kolejek)

Gdzie je oglądać?

Wszystkie mecze Ekstraklasy na żywo w Canal+, a pojedyncze spotkania także w TVP

Prawa do transmisji najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce od ponad 20 lat posiada platforma Canal+. Gdzie dokładnie oglądać mecze Ekstraklasy? Są one puszczane na następujących kanałach:

 • Canal+ Sport,
 • Canal + Sport 2,
 • Canal + Sport 3,
 • Canal + Sport 4,
 • Canal + Family,
 • Canal + Premium.

Jeżeli chcemy mieć możliwość oglądania wszystkich spotkań, musimy posiadać odpowiedni pakiet programowy platformy (szczegóły w dalszej części artykułu). Płatne transmisje nie odstraszają jednak kibiców. Jak wielu widzów przyciąga Ekstraklasa w telewizji? Wbrew pozorom liczby są dość wysokie.

Ostatnie publikowane dane odnosiły się do pierwszej części sezonu 2019/2020. Średnia oglądalność meczów Ekstraklasy za pośrednictwem Canal+ wynosiła na półmetku rozgrywek 89,5 tys. widzów na jedno spotkanie. Rekord należał do meczu 1. kolejki pomiędzy ŁKS-em Łódź a Lechią Gdańsk. Przed telewizorami obejrzało go 204 tys. kibiców.

Od sezonu 2019/2020 jedno hitowe spotkanie z każdej kolejki obejrzymy także w TVP Sport. Publiczny nadawca zapewnia więc pojedyncze mecze Ekstraklasy za darmo. Czy przyciągają przed telewizory więcej widzów? W pierwszej części ubiegłego sezonu jedno spotkanie w otwartych kanałach obejrzało średnio 412 tys. widzów. Kilka spotkań zebrało widownię przekraczającą 600 tys.

Możliwości obejrzenia meczów Ekstraklasy nie brakuje również online

Najwygodniejszą opcją na oglądanie spotkań Ekstraklasy przez internet jest strona internetowa TVP Sport. Publiczna telewizja oferuje również aplikację mobilną. Pozwala ona na śledzenie zmagań polskich zespołów także w podróży. W ten sposób obejrzymy jednak tylko największy hit kolejki. Co z pozostałymi meczami?

Możliwość oglądania Ekstraklasy przez internet reguluje usługodawca, u którego wykupiony mamy pakiet z programami sportowymi Canal+. Jeśli nie posiadamy telewizora, możemy zdecydować się na skorzystanie z oferty “Canal+ telewizja przez internet”. Zapewnia ona dostęp nie tylko do wymienionych kilka akapitów wyżej kanałów z Ekstraklasą, ale również Eleven Sports, nSport+, SportKlub HD oraz FightKlub. Jest to więc niezła opcja dla szczególnie zapalonych kibiców.

W dzisiejszych czasach mało kto decyduje się na odpalanie streamów z pirackich stron. Charakteryzowały się one kiepską jakością, a możliwość obejrzenia spotkań piłkarskich za darmo nie jest warta ciągłych przerw. Dostęp do legalnych transmisji jest na tyle prosty i bezproblemowy, że stały się one jedyną wartościową opcją. Tym bardziej, że mecze Ekstraklasy online obejrzymy również za darmo.

Pierwszą opcją są wspomniane już internetowe kanały TVP: strona TVP Sport oraz aplikacja mobilna. Drugą jest okres próbny oferty “Canal+ telewizja przez internet”. Kosztujący 50 zł pakiet sportowy przez pierwszy miesiąc możemy wypróbować za darmo. W jego ramach obejrzymy nie tylko mecze Ekstraklasy, ale również Premier League, La Ligi, Bundesligi oraz Serie A. Chociaż ograniczona czasowo, jest to doskonała opcja na doświadczenie emocji sportowych bez uiszczania opłat! Obszerne skróty ze spotkań oraz inne ciekawe materiały wideo obejrzymy też na oficjalnym kanale Ekstraklasa.tv

Ile zapłacimy za pakiet Canal+, który da nam dostęp do wszystkich spotkań Ekstraklasy? U najpopularniejszych usługodawców wygląda to następująco:

 • Canal+ – pakiet Sport kosztujący 50 zł
 • Cyfrowy Polsat – do części kanałów dostęp w pakiecie premium Ekstraklasa, kosztującym dodatkowo 10 zł
 • Netia – pakiet Canal+ Prestige za 49,99 zł
 • Orange – pakiet Canal+ Prestige za 49,99 zł (pierwsze 3 miesiące 0 zł)
 • UPC – pakiet Canal+ Prestige za 49,99 zł
 • Vectra – pakiet Canal+ Prestige za 49,99 zł (pierwsze 4 miesiące 24,99 zł)

Jeśli chcemy oglądać wszystkie mecze Ekstraklasy na stałe, musimy przygotować się więc na wydatek rzędu 50 zł miesięcznie.

ZAREJESTRUJ SIĘ W BETFAN!