Derby na zakończenie 24. kolejki Ekstraklasy. Piast – Górnik

Na zakończenie 24. kolejki Ekstraklasy będziemy mieli okazję zobaczyć derby Śląska. Oba zespoły przystępują do tego meczu raczej w kiepskich nastrojach. Piast przegrał w półfinale Pucharu Polski i być może pogrzebał swoje szanse na udział w eliminacjach do europejskich pucharów w przyszłym sezonie. Górnik natomiast po przerwie reprezentacyjnej przegrał z Wartą w kiepskim stylu.

• Sensacyjna porażka Piasta
  • Zapowiedź derbów
  • Piast faworytem

Czy zespół Waldemara Fornalika ma jeszcze szansę na europejskie puchary?

To pytanie zadaje sobie najprawdopodobniej każdy kibic drużyny z Gliwic. Dla Piasta zamknęła się droga osiągnięcia tego celu przez Puchar Polski, która była tą zdecydowanie łatwiejszą. Gliwiczanie sensacyjnie przegrali z Arką Gdynia, która na co dzień występuje na poziomie 1. ligi. Trzeba sobie otwarcie powiedzieć, że Arkowcy zasłużyli na to zwycięstwo, ponieważ przez 120 minut nie było widać różnicy poziomu rozgrywkowego pomiędzy tymi drużynami. Piast zawiódł, jednak optymiści wierzą jeszcze w awans do europejskich pucharów poprzez ligę. Piastunki zajmują obecnie 5. miejsce ze stratą aż 6 punktów do 3. miejsca. Powiedzmy sobie szczerze, będzie to bardzo ciężkie zadanie.

Piast – Górnik

Będzie to mecz derbowy, który rządzi się swoimi prawami, jednak to Piast będzie faworytem. Zespół Waldemara Fornalika gra u siebie, a poza wpadką w Pucharze Polski notuje ostatnio bardzo dobre wyniki w Ekstraklasie. 5 zwycięstw w ostatnich 6 spotkaniach to wynik, który zdecydowanie budzi szacunek. Na dodatek Górnik pojedzie do Gliwic osłabiony. W ostatnim meczu z Wartą swoje czwarte zółte kartki zobaczyli Adrian Gryszkiewicz i Przemysław Wiśniewski, co oznacza, że nie mogą wystąpić w meczu z Piastem. Na korzyść Górnika, poza faktem, iż derby rządzą się swoimi prawami, może przemawiać to, że Piast rozegra swój trzeci mecz w ciągu 10 dni. Polskie zespoły nie są przyzwyczajone do rozgrywania spotkań co 3-4 dni. Tak czy inaczej poniedziałkowe spotkanie zapowiada się fascynująco i jak to w derbach, oczekujemy walki od pierwszej do ostatniej minuty spotkania.

Mecz Piast Gliwice – Górnik Zabrze zostanie rozegrany w poniedziałek o godzinie 18:00. Sędzią tego derbowego starcia będzie Krzysztof Jakubik. Spotkanie można obejrzeć na antenie Canal + Sport, a obstawić na stronie BETFAN.