ME 2021 siatkarzy: Polacy zagrają o brązowy medal

Kamil Błaszczyk

19 września 2021

ME 2021 siatkarzy - Polska - Serbia w meczu o 3. miejsce

Polacy przegrali ze Słowenią w meczu półfinałowym ME 2021 siatkarzy i w niedzielę zagrają o brązowy medal z Serbią. 

Ogromne emocje i porażka ze Słowenią

Ależ to był mecz! Wszyscy spodziewaliśmy się, że Słoweńcy postawią naszej reprezentacji bardzo ciężkie warunki i tak faktycznie było. Nasi rywale zagrali kapitalne zawody i nie byliśmy w stanie przełamać „Słoweńskiej klątwy”. Mecz tak naprawdę składał się z 2 wyrównanych setów, które o wszystkim zadecydowały. Niestety, w obu lepsi byli Słoweńcy, a gra toczyła się na przewagi. Tak naprawdę mecz był bardzo wyrównany, a Biało-Czerwonym czegoś zabrakło w końcówkach setów. Być może koncentracji, a być może trochę szczęścia. Ostatecznie przegrywamy ze Słowenią w czterech setach i zagramy z Serbią o brązowy medal mistrzostw Europy.

Polska – Słowenia 1:3 (25:17, 30:32, 16:25, 35:37) 

ME 2021 siatkarzy: Polska – Serbia (19.09, 17:30)

Myślę, że w meczu o trzecie miejsce wcale nie musi być łatwiej niż w półfinale. Serbia to poukładany, mocno grający zespół. Mierzyliśmy się już z Serbami w fazie grupowej mistrzostw Europy i trzeba sobie szczerze powiedzieć, że mecz był wówczas niesamowicie wyrównany. Wygraliśmy dopiero po tie-breaku na przewagi. Wydaję mi się, że tym razem będzie podobnie i również będziemy świadkami cztero lub pięciosetowego spotkania. Ponownie typuję over punktowy, który w meczu ze Słowenią został z łatwością pokryty.

Proponowany typ: Powyżej 180.5 punktów – kurs 1.70 z oferty BETFAN  

W meczu finałowym zmierzą się ze sobą Włochy i Słowenia. Spotkanie Polaków rozpocznie się o godzinie 17:30, natomiast finał 3 godziny później. Oba mecze można obejrzeć na antenie Polsatu Sport.

ME 2021 SIATKARZY: KADRA POLSKI

Skład reprezentacji Polski na Mistrzostwa Europy siatkarzy 2021:
rozgrywający: Fabian Drzyzga, Grzegorz Łomacz
przyjmujący: Michał Kubiak, Wilfredo Leon, Kamil Semeniuk, Aleksander Śliwka, Tomasz Fornal atakujący: Łukasz Kaczmarek, Bartosz Kurek
środkowi: Mateusz Bieniek, Jakub Kochanowski, Piotr Nowakowski, Norbert Huber
libero: Paweł Zatorski, Damian Wojtaszek.

Sprawdź ofertę BETFAN na ME 2021 siatkarzy

Autor tekstu

Kamil Błaszczyk

Redaktor naczelny portalu Sport Betfan. Ze sportem ma dużo wspólnego od lat młodzieńczych, a w szczególności z piłką nożną oraz tenisem. Sercem najbardziej związany z Ekstraklasą oraz Premier League. Prywatnie magister zarządzania. W wolnym czasie, poza światem sportu, pasjonat podróży, kina oraz analizy bukmacherskiej.

Najnowsze wpisy