ME 2021 siatkarzy: Polska – Rosja w ćwierćfinale

Kamil Błaszczyk

14 września 2021

ME 2021 siatkarzy Polska - Rosja

Po wygranej 3-0 z Finlandią, Polskich siatkarzy czeka już znacznie trudniejsze starcie z Rosją w ramach ćwierćfinału ME 2021 siatkarzy. Jesteśmy faworytami!

ME 2021 siatkarzy: Pewna wygrana z Finlandią

Po meczach w fazie grupowej i stracie setów z Portugalią, czy Grecją mogliśmy mieć pewne obawy co do meczu 1/8 finału z Finlandią. Jak się jednak okazało, Polscy siatkarze podeszli do spotkania w fazie pucharowej już zdecydowanie bardziej skoncentrowani. Nie popełnialiśmy zbyt wielu błędów i mieliśmy wysoką skuteczność w ataku. Sety były wygrywane przez Biało-Czerwonych z wyraźną przewagą. Można powiedzieć, że był to pokaz siły naszej reprezentacji.

Polska – Finlandia 3-0 (25:16, 25:16, 25:14)

ME 2021 siatkarzy: Rosja na drodze do półfinału

W ćwierćfinale Biało-Czerwoni zagrają z reprezentacją Rosji, która na igrzyskach olimpijskich zdobyła srebrny medal. Na mistrzostwach europy nie radzą sobie już jednak aż tak dobrze. Rosjanie po drodze do ćwierćfinału tracili sety z Holandią, Hiszpanią, Finlandią, czy też Ukrainą. Widać jak na dłoni, że nie są w tak dobrej formie jak przed dwoma miesiącami.

Polska będzie faworytem w tym starciu. Gramy u siebie i na pewno nasi zawodnicy będą mocno zdeterminowani, żeby osiągnąć jak najwięcej po niezbyt udanych igrzyskach olimpijskich. Francja poniosła porażkę, więc w półfinale na wygranego tej pary czekają Czesi lub Słoweńcy. Może się okazać, że wygrana z Rosją zapewni nam udział w wielkim finale. Nasi reprezentanci muszą więc podejść do tego starcia w pełni skupieni, walcząc o każdą piłkę. Liczę, że wszystko ułoży się po naszej myśli i wieczorem będziemy cieszyli się z awansu do półfinału ME 2021.

OBSTAW MECZ POLSKA – ROSJA W BETFAN 

ME 2021 siatkarzy: Terminarz ćwierćfinałów i transmisje

Ćwierćfinały ME 2021 siatkarzy:

2021-09-14: Holandia Serbia (Gdańsk; wtorek, godzina 17.30; transmisja – Polsat Sport)

2021-09-14: Polska – Rosja (Gdańsk; wtorek, godzina 20.30; transmisja – Polsat Sport, TVP 1)

2021-09-15: Włochy Niemcy (Ostrawa; środa, godzina 16.00; transmisja – Polsat Sport)

2021-09-15: Czechy Słowenia (Ostrawa; środa, godzina 19.00; transmisja – Polsat Sport).

ME 2021 siatkarzy: Kadra Polski

Skład reprezentacji Polski na Mistrzostwa Europy siatkarzy 2021:
rozgrywający: Fabian Drzyzga, Grzegorz Łomacz
przyjmujący: Michał Kubiak, Wilfredo Leon, Kamil Semeniuk, Aleksander Śliwka, Tomasz Fornal atakujący: Łukasz Kaczmarek, Bartosz Kurek
środkowi: Mateusz Bieniek, Jakub Kochanowski, Piotr Nowakowski, Norbert Huber
libero: Paweł Zatorski, Damian Wojtaszek.

Sprawdź ofertę BETFAN na ME 2021 siatkarzy

Autor tekstu

Kamil Błaszczyk

Redaktor naczelny portalu Sport Betfan. Ze sportem ma dużo wspólnego od lat młodzieńczych, a w szczególności z piłką nożną oraz tenisem. Sercem najbardziej związany z Ekstraklasą oraz Premier League. Prywatnie magister zarządzania. W wolnym czasie, poza światem sportu, pasjonat podróży, kina oraz analizy bukmacherskiej.

Najnowsze wpisy