Pobierz aplikację betfan na telefon
Maurizio Sarri zwolniony z Juventusu

Maurizio Sarri po raz kolejny opuszcza zespół po jednym sezonie. Tym razem jest to Juventus, a i okoliczności są również inne. Tu nie było porozumienia stron, tylko władze „Starej Damy” wypowiedziały umowę włoskiemu taktykowi.

MAURIZIO SARRI ZWOLNIONY

Informacja o tym, że Maurizio Sarri został zwolniny, obiegła cały świat w mniej niż 24 godziny od odpadnięcia Bianconerrich w 1/8 finału Ligi Mistrzów z Olympique Lyon. Zarządowi nie wystarczyło wygranie ligi włoskiej tylko punkt nad Interem Mediolan.

Maurizio Sarri był obiektem krytyki już od początku swojego powrotu do Włoch. Okazało się, że nie załapanie się do ćwierćfinału to według włodarzy klubu głównie jego wina.

– Klub chciałby podziękować trenerowi za napisanie swojego rozdziału w historii Juventusu dzięki dziewiątemu zwycięstwu ligi z rzędu, co niewątpliwie jest zwieńczeniem jego długiej podróży po wszystkich szczeblach włoskiego futbolu – tak brzmi oficjalne stanowisko klubu.

ZASTĄPIŁ GO PIRLO

Prezes Juve Andrea Agnelli wypowiedział się także osobiście na temat ostatniego sezonu.

– Bilans tego sezonu jest słodko-gorzki. Sezon był bardzo trudny. Napisaliśmy fantastyczną historię, zdobywając dziewiąty z rzędu tytuł, z trenerem, który zaczynał swoją karierę w zespołach amatorskich. Liga Mistrzów z kolei jest dla nas wszystkich rozczarowaniem. Do niedawna traktowaliśmy to jako marzenie, ale teraz to jest nasz cel nr 1 – podsumował Agnelli.

Nowym trenerem Juventusu został Andrea Pirlo.

ZAREJESTRUJ SIĘ W BETFAN!