Pobierz aplikację betfan na telefon
Mauricio Pochettino w Serie A?

Mauricio Pochettino do niedawna wydawał się głównym kandydatem do objęcia posady Juventusu. Jeszcze wcześniej wróżono mu objęcie Interu Mediolan na wypadek zwolnienia Antonio Conte. Tym razem hiszpańskie media łączą do z klubem ze stolicy Włoch AS Romą.

MAURICIO POCHETTINO BLISKO WŁOCH

Juve kontaktowało się z Mauricio Pochettino w sprawie zatrudnienia go jako menedżera zespołu, ale kością niezgody okazała się gaża jaką zażyczył sobie były trener Tottenhamu. Zarobki na poziomie 10-12 mln euro rocznie to za dużo według mistrza Włoch i postanowiono zrobić nieoczekiwany krok, jakim może się wydawać powierzenie prowadzenia pierwszej drużyny przez Andreę Pirlo.

Nowi właściciele AS Romy, grupa Friedkin zamierza zrobić swoje porządki i to w Pochettino upatruje się zastępcę Paulo Fonseki. Skończył sezon z Rzymianami na 5. miejscu w lidze, ale brak kwalifikacji do Ligi Mistrzów jest odbierany jako porażka. W następnym sezonie awans do tych elitarnych rozgrywek będzie obowiązkiem. Nie będzie go jednak łatwo spełnić. W Serie A o LM walczą jeszcze Juventus, Inter, Atalanta, Lazio, Napoli i Milan.

BĘDZIE PRACOWAŁ W ROMIE?

Jeżeli Mauricio Pochettino nie obniży swoich oczekiwań finansowych, AS Roma może pójść śladem Juventusu i poszukać kogoś innego. Istnieje jednak możliwość, w której nowy właściciel nie będzie szczędził środków na podreperowanie pozycji Romy w lidze. Dużo zależy od strategii prowadzenia klubu przez teksańskiego miliardera Thomasa Friedkina.

ZAREJESTRUJ SIĘ W BETFAN!