Marsylia remisuje z Montpellier, a Milik strzela kolejną bramkę

W ramach 32. kolejki Ligue 1, Marsylia mierzyła się z Montpellier w meczu wyjazdowym. Spotkanie było niezwykle emocjonujące i pełne zwrotów akcji, a Arkadiusz Milik strzelił swojego kolejnego gola w barwach Marsylii. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 3:3.

• Szalony mecz w Montpellier
  • Gol Milika
  • Polak chwalony przez media i kibiców

Montpellier – Marsylia (3:3)

Na Stade de la Mosson spotkały się zespoły sąsiadujące i walczące o zajęcie 5. miejsca w tabeli Ligue 1. Przypomnijmy, że 5. miejsce jest premiowane udziałem w europejskich pucharach w przyszłym sezonie. Mecz rozpoczął się tragicznie dla Marsylii. Już w 1. minucie goście stracili bramkę. Andy Delort wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem. Po utracie bramki zdecydowanie przeważała Marsylia, czego skutkiem były 2 bramki w końcówce pierwszej połowy. Pięknego gola na 1:1 zdobył nasz reprezentant Arkadiusz Milik.

Po przerwie Montpellier szybko zdołało wyrównać, a Marsylia od 62. minuty musiała grać w dziesiątkę, gdyż czerwoną kartkę otrzymał Duje Caleta-Car. Goście nawet mając jednego zawodnika mniej zdołali strzelić bramkę. Perrin po dośrodkowaniu z rzutu wolnego skierował głową piłkę do siatki. Montpellier zdołało wyrównać w jednej z ostatnich akcji meczu. Gaetan Laborde strzelił swoją drugą bramkę w tym spotkaniu i ustalił wynik na 3:3.

Zachwyty nad Arkiem Milikiem

Arkadiusz Milik strzelił już swojego 4 gola w 9 meczach w Ligue 1. Kibicowski serwis „Footballclubdemarseille.fr” chwali Polaka i twierdzi, że nie należy przyzwyczajać się do tak dobrego napastnika. Milik otrzymał notę 7/10.

Cóż za gol! Sfrustrowany brakiem dobrych podań rozegrał piłkę z Kamarą, założył siatkę obrońcy i wspaniałym uderzeniem pokonał bramkarza. Pokaz pewnego siebie i utalentowanego napastnika. Być może lepiej nie przyzwyczajać się do napastnika na takim poziomie. – możemy przeczytać na stronie serwisu

Przemysław Michalak na Twitterze przytoczył również opinie kibiców po meczu:

Ale nie tylko Milik zebrał dobre noty. Wychwalani są również napastnicy Montpellier, którzy tego wieczora łącznie zdobyli 3 bramki:

Na 6 kolejek przed końcem w Ligue 1 szykuje się fascynująca walka zarówno o mistrzostwo kraju, jak i o udział w europejskich pucharach. Dawno nie mieliśmy we Francji takiej sytuacji.