Manchester United z transferami last minute. Udało się

Redakcja

06 października 2020

Manchester United Transfery

Manchester United wzmocnił się na ostatnią chwilę okienka transferowego. Do zespołu oficjalnie dołączyli Edinson Cavani, Alex Telles i Facundo Pellistri.

ZADBALI O WSZYSTKIE FORMACJE

Późnym poniedziałkowym wieczorem oficjalna strona Manchesteru United poinformowała o pozyskaniu Edinsona Cavaniego i Alexa Tellesa. O możliwych transferach obu zawodników mówiło się już od kilku dni, jednak ostatecznie potwierdziło się to dopiero wczoraj. Najlepszy gracz ligi portugalskiej ubiegłego sezonu będzie stanowić ważny filar defensywy „Czerwonych Diabłów”, a były snajper PSG powinien zapewnić dużą jakość w ofensywie. Zakupy United zamknęła informacja o zakontraktowaniu Facundo Pellistriego, 18-letniego utalentowanego skrzydłowego z Urugwaju. Tym samym włodarze angielskiego klubu zdołali sprowadzić nowych piłkarzy zarówno do linii obrony, pomocy, jak i ataku. Do zespołu dołączy też Amad Diallo, młody talent z Atalanty, jednak zmieni on barwy klubowe dopiero w styczniu.

KIBICE UNITED NIEZADOWOLENI?

Na więcej liczyli jednak fani zespołu z Manchesteru. Wśród potencjalnych wzmocnień przewijało się m.in. nazwisko Jadona Sancho, na którego przybycie bardzo liczyli sympatycy klubu. Pellistri dla wielu osób jest na razie anonimowy. Nie wszyscy są też usatysfakcjonowani transferami Cavaniego czy Tellesa. „To kolejny Luke Shaw” – wypowiada się jeden z internautów na temat byłego obrońcy FC Porto. Kwestia oceny transferów jest jednak mocno subiektywna. Wkrótce nowe nabytki Manchesteru United będą mogły zaprezentować się w Premier League i same udowodnić, czy warto było sprowadzić ich do drużyny.

Autor tekstu

Najnowsze wpisy