Manchester United pokonał Tottenham

W hicie 31. kolejki Premier League Tottenham uległ Manchesterowi United 1:3. O losach meczu zadecydował rezerwowy Mason Greenwood, który zanotował asystę a także zdobył gola. Dla Czerwonych Diabłów była to czwarta ligowa wygrana z rzędu.

• Tottenham lepszy w pierwszej połowie
  • Dobra gra Manchesteru United po przerwie
  • Wchodzący z ławki Mason Greenwood zapewnił swojej drużynie komplet

Bezbarwna pierwsza połowa

Przez dłuższy czas w pierwszej połowie obie drużyny grały dosyć bezpiecznie. Dopiero po dłuższym czasie zaczęły odważać się nad odważniejsze akcje. W 34. minucie Edinson Cavani wykorzystał podanie Pogby i uderzeniem między nogami Llorisa zdobył gola. Arbiter po analizie VAR dopatrzył się jednak pozycji spalonej u napastnika. Kilka chwil później odpowiedział Tottenham. Akcję, uderzeniem do pustej bramki wykończył Son i Koguty do przerwy prowadziły 1:0.

Manchester United odżył w drugiej połowie

Po przerwie mogliśmy oglądać już zdecydowanie bardziej wciągające widowisko. Już w 57. minucie do wyrównania doprowadził Fred, który dobił futbolówkę do pustej bramki.

W 72. minucie Solsjkaer postanowił wprowadzić na boisko Mason Greenwooda. Anglik już kilka chwil później udowodnił trenerowi, że podjął bardzo słuszną decyzję, ponieważ zanotował asystę. Dośrodkowanie młodego piłkarza Manchesteru United doskonale wykorzystał uderzeniem ze szczupaka Edinson Cavani i dzięki temu Czerwone Diabły objęły prowadzenie.

W samej końcówce spotkania Mason Greenwood dobił rywala. Anglik otrzymał podanie od Paula Pogby, wbiegł w pole karne i uderzeniem w stronę bliższego słupka ustalił rezultat spotkania na 1:3.

Szczególnie wychwalany za mecz był Mason Greenwood, który wchodząc z ławki zadecydował o losach spotkania:

Dla Manchesteru United było to czwarte ligowe zwycięstwo z rzędu. Czerwone Diabły, mimo że są wiceliderami Premier League, to mają zbyt dużą stratę do Manchesteru City (11 punktów), aby myśleć o wygraniu ligi angielskiej.