Maliszewski w Parmie. Młody talent stawia duży krok

Redakcja

07 października 2020

Parma Calcio Bartłomiej Maliszewski

Bartłomiej Maliszewski, 16-letni golkiper z Jagiellonii Białystok, został sprzedany do Parma Calcio 1913. Media donoszą, że „Duma Podlasia” zarobi na transferze nawet milion euro.

MALISZEWSKI KOLEJNYM POLAKIEM WE WŁOSZECH

Coraz więcej utalentowanych polskich zawodników kontynuuje swoją karierę na Półwyspie Apenińskim. Serie A to jeden z najpopularniejszych kierunków naszych rodaków. Potwierdza to młody bramkarz, Bartłomiej Maliszewski. Talent z Jagiellonii niedawno podpisał z „Jagą” swój pierwszy profesjonalny kontrakt, a potem zauważyli go działacze włoskiej Parmy. Negocjacje się powiodły i już wkrótce 16-latek przeniesie się do Włoch na zasadzie transferu definitywnego. Klub nie przekazał informacji o długości kontraktu, choć mówi się, że podpisany został on na 3 lata.

UDANY INTERES JAGIELLONII

Tajemnicą pozostają również warunki finansowe umowy, jednak nieoficjalnie media donoszą, że klub z Podlasia na swoim wychowanku zarobi nawet milion euro, z czego część to bonusy. Polak idzie śladami Bartłomieja Drągowskiego, który – choć w starszym wieku – również przeszedł z Jagiellonii do Włoch i zdecydowanie może uznać to po upływie czasu za dobrą decyzję.

Bartłomiej Maliszewski to kolejny talent bramkarski młodego pokolenia. Nie zdążył on zadebiutować w seniorskiej piłce, jednak był zawodnikiem reprezentacji U-16. Niedawno powołano go również na konsultacje do kadry U-17. Zimą testowały go Manchester United i Juventus. Parma za kilka lat może bardzo skorzystać z tego transferu.

Autor tekstu

Najnowsze wpisy