Pobierz aplikację betfan na telefon
Majchrzak z dobrym wejściem w nowy rok. Łatwe zwycięstwo

Kamil Majchrzak świetnie zainaugurował występy na kortach tenisowych w 2021 roku. Polak przeszedł do II rundy turnieju ATP 250 w Melbourne, pokonując bez większych problemów Laslo Djere’a.

Efekty nowej współpracy?

Pod koniec 2020 roku Kamil Majchrzak zakończył współpracę z dotychczasowym trenerem – Tomaszem Iwańskim, a jego nowym szkoleniowcem został Szwed – Joakim Nystroem. Polski tenisista za cel postawił sobie awans do najlepszej 50-tki rankingu ATP, a wczoraj postawił ku temu pierwszy krok. W I rundzie zawodów w Melbourne jego rywalem był Laslo Djere (56. w rankingu ATP). Serb osiągał sukcesy na „mączce”, jednak korty twarde nigdy nie były jego ulubionymi, co ułatwiło zadanie polskiemu zawodnikowi. Tenisista z Piotrkowa Trybunalskiego zamknął spotkanie w dwóch setach, wygrywając 6:3, 6:4.

Z kim Majchrzak zagra w kolejnej rundzie?

Kolejnym rywalem polskiego tenisisty będzie Botic van de Zandschulp, który dziś pokonał nagrodzonego dziką kartą Tristana Schoolkate’a. Holender jest niżej notowany, niż Majchrzak, co powinno sprawić, że „Szumi” stanie przed nieco łatwiejszym zadaniem, niż w poniedziałek. Pojedynek Polaka z Holendrem odbędzie się już jutro. Mężczyźni zagrają ze sobą po raz pierwszy.

ZAREJESTRUJ SIĘ W BETFAN!