Magdalena Fręch wygrała turniej ITF W60 w Pradze

Po klęsce na turnieju eliminacyjnym US Open 2021, Magdalena Fręch wygrała turniej ITF W60 w Pradze. Polka wygrała turniej bez straty seta

ITF W60 w Pradze: Droga Fręch do finału

Magdalena Fręch była najwyżej rozstawiona w turnieju na praskiej mączce. Polka nie zawiodła i wygrała turniej bez straty. Powetowała sobie tym samym szybką porażkę w pierwszej rundzie eliminacji US Open 2021. Fręch startowała od 1/6 finału, gdzie gładko pokonała J. Maleckovą. Kolejne starcia toczyły się bardzo podobnie. Polka w pełni kontrolowała mecze i nie dawała większych szans następnym rywalkom na wygranie chociażby jednej partii. Warto jednak zaznaczyć, że rywalki Polki były jednak dużo niżej sklasyfikowane w rankingu WTA.

ITF W60 w Pradze: Polka nie dała szans Smitkovej w finale

Magdalena Fręch nie dała szans swojej rywalce również w finale. A była nią Tereza Smitkova, czyli obecnie 360. zawodniczka rankingu, jednak w przeszłości nawet TOP 60. Spotkanie finałowe na praskiej mączce trwało zaledwie 78 minut. Tylko tyle czasu potrzebowała Fręch, żeby ograć Smitkovą w dwóch setach i zgarnąć trofeum. W pierwszym secie Magdalena dała się przełamać na początku, jednak nie zrobiło to na niej większego wrażenia i ostatecznie wygrała 6:2. W drugiej odsłonie Smitkova nie miała już żadnych szans i zdołała ugrać tylko jednego gema.

Magdalena Fręch coraz bliżej TOP 100 rankingu WTA

Wygrana w Pradze oznacza piąty singlowy tytuł niespełna 24-letniej łodzianki w imprezach ITF, trzecich pod względem rangi międzynarodowych zawodach tenisowych. W tym sezonie wygrała zaś wcześniej challenger WTA na kortach twardych w amerykańskiej miejscowości Concord. Fręch dzięki wygranej w Pradze zyskała 80 punktów do rankingu WTA, co oznacza, że w kolejnym notowaniu Polka zbliży się do pierwszej setki rankingu.