Magdalena Fręch – Shuai Zhang: typy, kursy, zapowiedź | 28.05 Roland Garros
Magdalena Fręch w tym sezonie wielokrotnie próbowała dostać się do głównej drabinki turnieju WTA, ale odpadała w kwalifikacjach. Po ostatnim dobrym występie w Rzymie, wróciła do top 100 i dzięki temu zacznie French Open od pierwszej rundy. Na przeciw niej stanie Shuai Zhang, czyli doświadczona 34-letnia tenisistka z Chin, która jednak od stycznia nie wygrała meczu. Czy Polka spokojnie przejdzie do kolejnej rundy? Zapraszam na zapowiedź i typy spotkania Magdalena Fręch – Shuai Zhang.

Magdalena Fręch – Shuai Zhang: Zapowiedź

Po wielu nieudanych kwalifikacjach do turniejów WTA, w Rzymie udało się to Magdalenie po raz drugi. Dwustopniowe eliminacje przeszłą bez straty seta, tracąc tylko dziewięć gemów. Większe ciężary przyszły w pierwszej rundzie z Matilde Paoletti, czyli Włoszką, która dotychczas nie miała zbytnio okazji zaistnieć w tourze. Tamten mecz Polka wygrała i przyszło jej zmierzyć się z Madison Keys, która okazałą się być lepsza w dwóch setach. Teraz Fręch zagra w drabince głównej Rolanda, gdzie najdalej doszła w 2018 osiągając drugą rundę.
Przed nią mecz z Shuai Zhang, która ostatnie sześć turniejów przegrywała w pierwszych rundach. Łącznie Chinka rozegrała dziesięć meczów w tym sezonie, ale wygrała z nich tylko dwa. 34-latka spróbowała też swoich sił w poprzedzającym Roland Garrosie, turnieju w Strasbourgu, gdzie przegrał 0:6, 0:6 z Friedsam. Wydaje się więc, że nasza zawodniczka jest w znacznie lepszej formie i z dużym optymizmem możemy spodziewać się awansu naszej zawodniczki.

Magdalena Fręch - Shuai Zhang: Typ

1.64

FRĘCH WYGRA 2:0

Dla Fręch to ogromna szansa na bardzo dobry występ, jeśli chodzi o ten turniej. W przypadku awansu do kolejnej rundy, czekają ją zawodniczki, które są zdecydowanie w jej zasięgu. Myślę że postawa w Rzymie śmiało może nas naprowadzić na myśl o dzisiejszym zwycięstwie Polki. Tym bardziej biorąc pod uwagę słabą dyspozycję Chinki, która nie zdaje się być obecnie zagrożeniem dla naszej reprezentantce. Stawiam wygraną Magdaleny bez straty seta.

Magdalena Fręch - Shuai Zhang: Transmisja, gdzie oglądać?

Mecz 1/64 finału z udziałem Magdaleny Fręch, która zagra z Shuai Zhang, odbędzie się 28 maja o godzinie 11:00. Transmisję z tego turnieju będzie można zobaczyć na kanale Eurosport lub w serwisie Eurosport Player i Polsat Box Go. Relację live można również śledzić na sport.betfan.pl. Relacja do oglądania znajduje się poniżej: