Magdalena Fręch poza turniejem w Palermo

Magdalena Fręch została pierwszą Polką, która rozegrała mecz po wznowieniu cyklu WTA Tour. Nie będzie go jednak dobrze wspominać.

MAGDALENA FRĘCH POKONANA

Magdalena Fręch zajmuje obecnie 169. miejsce w światowym rankingu WTA. Zmierzyła się ona w ramach kwalifikacji w Palermo z wyżej notowaną Słowenką, Kają Juvan. Dobry początek spotkania niestety nie poprowadził do zwycięstwa. A wydawało się, że to spotkanie zakończy się po myśli naszej rodaczki.

Polka już na starcie przełamała Juvan bez straty punktu. Udało jej się tę przewagę powiększyć i rozprawić się łatwo w pierwszym secie wynikiem 6:2. Drugi set również zaczął się nieźle – polska tenisistka wygrała pierwszego gema, jednak później zdominowała ją Słowenka i cały set padł jej łupem. Była bezsprzecznie lepsza.

JUVAN OKAZAŁA SIĘ LEPSZA

Trzeci set był zdecydowanie najbardziej wyrównany. Nastąpiło tylko jedno przełamanie, niestety dla przeciwniczki naszej rodaczki. Juvan wykorzystała piłkę meczową na 6:4 i po ponad dwóch godzinach walki zakończyła mecz triumfem. Okazała się lepsza od Polki, dzięki czemu awansowała do II rundy. Teraz będzie mierzyła się z jeszcze trudniejszymi rywalkami.

Magdalena Fręch odpadła już w I rundzie eliminacji. Iga Świątek natomiast się wycofała z tej imprezy wycofała. Tym samym w turnieju nie weźmie udziału żadna Polka. Szkoda, bo turnieje z biało-czerwonymi zawsze ogląda się znacznie lepiej.