Magda Linette w 3. rundzie Wimbledonu!

Kolejne fantastyczne wieści napływają do nas z londyńskich kortów. Magda Linette ograła Elinę Switolinę i awansowała do 3. rundy turnieju. 

Magda Linette – Elina Switolina 6:3, 6:4

Magda Linette zagrała dzisiaj kapitalne spotkanie i ograła piątą zawodniczkę rankingu WTA, rozstawioną z numerem 3 w tegorocznym Wimbledonie. Polka zagrała być może swój najlepszy mecz w życiu. Magda nie była faworytką przed tym meczem, jednak jak się okazało poznanianka jest ostatnio w wyśmienitej formie.

Pierwszy set rozpoczął się źle dla Linette. Polka przegrała gem otwarcia przy własnym serwisie, jednak już w kolejnym była w stanie zrewanżować się rywalce i wyrównać stan meczu. Magda w 3. gemie ponownie przełamała Ukrainkę, a dwa gemy później musiała bronić trzech break-pointów przy własnym podaniu. Udało się, kapitalna gra i serwis poznanianki pozwoliły utrzymać serwis i ostatecznie wygrać pierwszą partię 6:3.

Drugi set to bardzo wyrównana gra przez osiem gemów do stanu 4:4. To właśnie kolejne gemy miały zadecydować o tym, czy Magda zamknie mecz w dwóch setach, czy też będziemy świadkami decydującej, trzeciej partii. Na szczęście byliśmy świadkami tego pierwszego scenariusza i w kolejnym gemie to Polka przełamała Ukrainkę, a w następnym gemie pewnym i stabilnym serwisem zamknęła to spotkanie.

Magda Linette – Paula Badosa w 3. rundzie

Trzecia runda i kolejne spore wyzwanie przed Magdą Linette. Paula Badosa to 23-letnia zawodniczka z Hiszpanii, która radzi sobie coraz lepiej w ostatnim czasie. W drugiej rundzie Paula dość gładko pokonała Julię Putincewą 6:4, 6:1. Polka prawdopodobnie znowu nie będzie faworytką w tym meczu, jednak przy takiej grze jaką w ostatnim czasie prezentuje Magda, możemy być spokojni o poziom spotkania i czekające nas z pewnością duże emocje związane z występem poznanianki.

OBSTAW MECZ LINETTE – BADOSA W BETFAN 

WIMBLEDON 2021: GDZIE OGLĄDAĆ? TRANSMISJA W TV I ONLINE

Wimbledon 2021 rozpocznie się 28 czerwca i potrwa do 11 lipca. Całodniowe transmisje z londyńskich kortów można będzie oglądać na sportowych antenach Polsatu (Polsat Sport, Polsat Sport Extra, Polsat Sport News). Online turniej będzie mogli obejrzeć, korzystając z platformy IPLA, która udostępnia kanały cyfrowego Polsatu.

Łączna pula nagród na Wimbledonie w tym roku wyniesie 35 milionów funtów. Zwycięzcy singla u pań i u panów otrzymają po 1,7 miliona funtów, natomiast zwycięzcy gier deblowych po 480 tysięcy funtów na parę.

ZAREJESTRUJ SIĘ W BETFAN!

Zostaw komentarz

promocje-betfan