Magda Linette w 2. rundzie w San Jose

Prosto z igrzysk olimpijskich w Tokio, Magda Linette poleciała do Stanów Zjednoczonych, gdzie jest rozgrywany turniej WTA 500 San Jose. Polka pewnie pokonała rywalkę w 1. rundzie.

WTA San Jose: Magda Linette – Lesley Pattinama Kerkhove 6:3, 6:3

Po porażce w pierwszej rundzie w Tokio, Magda Linette szybko zmieniła lokalizację i rozgrywa już kolejny turniej w San Jose. Na początek trafiła na Lesley Pattinama Kerkhove, czyli dopiero 157. zawodniczka światowego rankingu WTA. Kerkhove, żeby dostać się do turnieju głównego, musiała przejść przez dwuetapowe eliminacje. Ta sztuka udała się Holenderce i w nagrodę mogła zagrać z Magdą Linette w pierwszej rundzie turnieju w San Jose.

Pierwszy set to dominacja Polki, która bardzo dobrze i solidnie serwowała. Swoje szanse na przełamanie znalazła w 8. gemie. i od razu je wykorzystała. Od kilku miesięcy, a konkretnie od turnieju w Strasburgu naprawdę przyjemnie patrzy się na grę Magdy. Widać, że pod okiem Dawida Celta poznanianka stale rozwija się na korcie. Druga partia to przełamanie dla Polki już w pierwszym gemie po błędzie rywalki. Magda cały czas dominowała na korcie i starała się rozrzucać przeciwniczkę na wszystkie strony kortu. Był to klucz do ostatecznego sukcesu w tym spotkaniu, który Polka wygrała po zaledwie 81 minutach gry.

WTA San Jose: Znacznie trudniejsze zadanie w 2. rundzie

W drugiej rundzie w San Jose Magda Linette zmierzy się z Petrą Martić, czyli obecnie 33. rakietą świata. Będzie to niewątpliwie zdecydowanie trudniejsze spotkanie od meczu z Holenderką w pierwszej rundzie. Martić już wielokrotnie pokazywała, że może być bardzo groźna dla każdej tenisistki. Na plus dla Polki jest na pewno bilans spotkań bezpośrednich. Obie panie jak dotąd rozegrały ze sobą dwa mecze i dwukrotnie była lepsza Magda. Liczymy, że i tym razem będzie tak samo.

OBSTAW MECZ LINETTE – MARTIĆ W BETFAN 

Turniej w San Jose jest zaliczany do cyklu WTA 500. Zawody odbywają się na kortach twardych, a pula nagród  wynosi 565,5 tys. dolarów.

ZAREJESTRUJ SIĘ W BETFAN!