Magda Linette – Linda Fruhvirtova: typy, kursy, zapowiedź  | Chennai 2022,
Magda Linette czekała ponad dwa lata by znów znaleźć się w finale turnieju WTA. Póki co ma za sobą cztery takie udziały, z czego dwa udało jej się wygrać. W ostatnim spotkaniu Chennai zmierzy się z jedną z przyszłości CZeskiego tenisa – 17-letnią Lindą Fruhvirtovą. Tenisistki spotkały się raz w zeszłym roku i wtedy górą była Polka wygrywając po zaciętym pojedynku 7:6, 6:4. Czy Magda Linette po raz kolejny wygra z Lindą? Zapraszam na zapowiedź i typy meczu Magda Linette – Linda Fruhvirtova.

WTA Chennai 2022: Magda Linette – Linda Fruhvirtova (18.09. 15:30): Zapowiedź

Magda świetnie pokazała się w turnieju w Chennai, a nagrodą jest możliwość gry w finale. Dotychczas nie oddała jeszcze seta w tym turnieju. Dwie pierwsze rundy były „spacerkiem” dla Polki, najpierw wygrała z Japonką Moyuką Uchijamą 6:, 6:0, a nastęnie z Rosjanką Oksaną Selekhmetovą 6:2, 6:0. Dopiero w ćwierćfinale Linette musiała spędzić na korcie prawie dwie godziny, mimo że wygrała z Rebeccą Marino 2:0. Kanadyjka słynie z całkiem mocnego serwisu, a udało jej się zaserwować asa zaledwie raz. W półfinale Magda wygrywała już 3:0 w pierwszym secie z Katie Swan, ale Brytyjka musiała skreczować z powodu kontuzji. Teraz przyszedł czas na finał i spotkanie z Czeszką.
Dokładnie to z Lindą Fruhvirtovą, zaledwie 17-letnią tenisistką. Mimo tak młodego wieku Czeczka ma już ranking 130 i wygrane trzy turnieje ITF. Dodatkowo ma za sobą również przetarcia w turniejach wielkoszlemowych, a w ostatnim US Open doszła do drugiej rundy. Linda w drodze do finału straciła dwa sety, a w półfinale musiała stanąć na wysokości zadania i decydujący seta ratować od stanu 2:4. Ostatecznie wygrała z Nadią Podoroską 7:6, 2:6, 4:6. Teraz zagra swój pierwszy turniej WTA w karierze.

WTA Chennai 2022: Magda Linette - Linda Fruhvirtova (18.09. 15:30): Typ

1.44

MAGDA LINETTE

WYGRA

Magda pokazała ogromną klasę w każdym pojedynku w drodze do finału. Polka ogrywała już Czeszkę w zeszłym roku, a teraz przyjdzie im spotkać się w finale turnieju WTA. Myślę, że o wiele lepiej psychicznie będzie do tego spotkania gotowa Poznanianka z racji doświadczenia. Stawiam w tym spotkaniu wygraną Magdy Linette.

WTA Chennai 2022: Magda Linette - Linda Fruhvirtova (18.09. 15:30): Transmisja, gdzie oglądać?

Mecz finałowy z udziałem Magdy Linette, która zagra z Linfdą Fruhvirtovą odbędzie się 18 września o godzinie 15:30. Transmisji z tego turnieju nie będzie można zobaczyć na żadnym polskim kanael ani platformie streamingowej. Relacje z meczu dostępna będzie też na sport.betfan.pl.