Magda Linette – Barbora Strycova: typy, kursy, zapowiedź | 06.07 Wimbledon

Wojciech Sikora

06 lipca 2023

Magda Linette
Magda Linette znakomicie wykonała zadanie, jakim był awans do drugiej rundy Wimbledonu. Teraz stanie przed szansą poprawienia wyniku sprzed roku, musi jednak wygrać kolejny mecz. W ramach 1/32 finału zmierzy się z Barborą Strycovą. Doświadczona Czeszka niedawno powróciła na korty po ponad dwuletniej przerwie i dopiero zaczyna łapać rytm meczowy. Czy to ułatwi naszej reprezentance awans? Zapraszam na zapowiedź i typy spotkania Magda Linette – Barbora Strycova.

Magda Linette – Barbora Strycova: Zapowiedź

W tym roku Magda, tak jak w poprzednim, poświęciła sporo czasu na przygotowania do Wimbledonu. Niestety na cztery rozegrane mecze, udało jej się wygrać tylko dwa, co nie daje nam jednoznacznej odpowiedzi w temacie jej dyspozycji. Rok temu trafiła tutaj w pierwszej rundzie kwalifikantkę z Meksyku, którą odprawiła w dwóch szybkich setach. Druga runda to już ciężkie starcie z Kerber i porażka również w dwóch setach. Tegoroczną edycję rozpoczęła bezbłędnie wygrywając z Jil Teichmann 6:3, 6:2.
W rundzie drugiej czeka ją starcie z półfinalistką Wimbledonu z roku 2019. Barbora Strycova, bo o niej mowa, jest doświadczoną tenisistką mającą na swoim koncie w prawdzie tylko dwa wygrane turnieje WTA w singlu, ale aż 31 w deblu. To doświadczenie 37-latki może pozwolić jej świetnie odnaleźć się na kortach trawiastych, gdzie liczy się dobry serwis i gra przy siatce. W pierwszej rundzie miała okazję już to udowodnić wygrywając 2:0 z Maryną Zanevską i serwując pięć asów.

Magda Linette - Barbora Strycova: TypY

1.56

LINETTE WYGRA

betfan

Obie zawodniczki nie miały okazji się jeszcze spotkać w karierze, na co miała z pewnością wpływ także przerwa Czeszki od tenisa. Powrty nigdy nie są łatwe i teraz również Barborze trochę zajęło nim odniosła znaczące zwycięstwo na trawie. Moim zdaniem jednak wiek tenisistki, jak i jej ostatnia przerwa może tylko pomóc Linette w awansie do 1/16 finału. Polka rozegrała bardzo solidne pierwsze starcie i typuję jej kolejne zwycięstwo.

Magda Linette - Barbora Strycova: Transmisja, gdzie oglądać?

Mecz 1/32 finału z udziałem Magdy Linette, która zagra z Barborą Strycovą odbędzie się 6 lipca o godzinie 15:00. Wszystkie zmagania w ramach tegorocznego Wimbledonu, będzie można oczywiście śledzić, z polskim komentarzem, na kanale Polsatu Sport i innych kanałach sportowych Polsatu. Zobaczymy tam oczywiście spotkania zarówno Pań, jak i Panów. Poza transmisją w telewizji, oczywiście będzie można śledzić przebieg turnieju na  platformie Polsat Box Go.. Relację live można również śledzić na sport.betfan.pl. Relacja do oglądania znajduje się poniżej:

Autor tekstu

Wojciech Sikora

W młodości interesowały mnie głównie sporty drużynowe, a przede wszystkim piłka nożna. W latach licealnych zainteresowałem się tenisem ziemnym. Poza śledzeniem go przed ekranem, sam w wolnych chwilach grywam amatorsko. Obecnie jest to sport, który pasjonuje mnie najbardziej, choć na bieżąco jestem praktycznie z każdą dyscypliną. Z portalem Sport Betfan związany od 2022 roku.

Najnowsze wpisy