Magda Linette – Anastazja Pawluczenkowa: typy, kursy, zapowiedź | 24.05 Strasbourg

Wojciech Sikora

24 maja 2023

magda linette
Magda Linette bardzo dobrze rozegrała poprzednie spotkanie i mimo porażki w pierwszym secie, dwa kolejne wygrała pewnie. Dziś zmierzy się z Anastazją Pawluczenkową, czyli zawodniczką, która od dłuższego czasu szuka formy. Rosjanka niedawno  miała okazję zagrać z Igą Świątek i w wyniku końcowym nie zdobyła ani jednego gema. Czy dziś Poznanianka również zdominuje rywalkę? Zapraszam na zapowiedź i typy spotkania Magda Linette – Anastazja Pawluczenkowa.

Magda Linette – Anastazja Pawluczenkowa: Zapowiedź

Turniej w Rzymie pozostawił pewien niedosyt, bowiem po bardzo mocnym starciu z utalentowaną Noskovą, Magda rozegrała bardzo wyrównane spotkanie z kolejną rywalką. Mimo wszystko Beatriz Haddad Maia wygrała w dwóch setach, choć to głównie za sprawą wygrywania kluczowych punktów. Teraz Polka, przed udziałem we French Open, weźmie udział w turnieju 250 w Strasbourgu. W ubiegłym roku zakończyła tutaj na ćwierćfinale, przegrywając z Kerber 1:2. Obecnie ma już za sobą pierwszą rundę, gdzie musiała odrabiać stratę pierwszego seta. Dziś wyjdzie na kort z Anastazją Pawluczenkową. Rosjanka wciąż nie może znaleźć optimum formy i od marca gra w kratkę. Największym jej wyzwaniem w ostatnim czasie był mecz z Igą Świątek. Tego testu nie ukończyła pozytywnie, bowiem przegrała 0:6, 0:6. Ciężko wróżyć Linette tak łatwy mecz, bowiem nie posiada ona returnu na poziomie Igi, choć wciąż jest w tym aspekcie bardzo groźna. Anastazja w pierwszej rundzie trafiła tutaj na 1321. zawodniczkę rankingu, którą pokonała 6:3, 6:1.

Magda Linette – Anastazja Pawluczenkowa: Typ

1.72

LINETTE WYGRA

betfan

Magda Linette powinna w tym meczu zaprezentować o wiele większą stabilność z racji regularniejszej gry. Rosjanka potrafi postraszyć serwisem i przy okazji zdobyć kilka asów, ale jej poruszanie się na korcie pozostawia wiele do życzenia. Moim zdaniem Polka powinna tutaj prowadzić grę i jeśli tylko dołoży trochę agresji, to spokojnie powinna kroczyć po zwycięstwo. Typuję tutaj triumf Poznanianki.

Magda Linette – Anastazja Pawluczenkowa: Transmisja, gdzie oglądać?

Mecz 1/8 finału z udziałem Magdy Linette, która zagra z Anastazją Pawluczenkową odbędzie się 24 maja o godzinie 12:30. Transmisję z tego turnieju będzie można zobaczyć na kanale Canal+ Sport, lub w serwisie Canal + ONLINE. Relację live można również śledzić na sport.betfan.pl. Relacja do oglądania znajduje się poniżej:

Autor tekstu

Wojciech Sikora

W młodości interesowały mnie głównie sporty drużynowe, a przede wszystkim piłka nożna. W latach licealnych zainteresowałem się tenisem ziemnym. Poza śledzeniem go przed ekranem, sam w wolnych chwilach grywam amatorsko. Obecnie jest to sport, który pasjonuje mnie najbardziej, choć na bieżąco jestem praktycznie z każdą dyscypliną. Z portalem Sport Betfan związany od 2022 roku.

Najnowsze wpisy