Pobierz aplikację betfan na telefon
Madrid Open 2022: Zapowiedź, analiza, informacje o turnieju

Już za kilka dni startuje turniej Madrid Open 2022. Są to bardzo prestiżowe rozgrywki na kortach ziemnych zarówno mężczyzn, jak i kobiet. Sprawdź wszelkie niezbędne informacje dotyczące tych zawodów; kto z Polaków wystąpi w tym turnieju i jakie mają szanse na sukces.

>> POBIERZ APLIKACJĘ SPORT BETFAN NA SWÓJ TELEFON I POSIADAJ WSZYSTKIE NAJWAŻNIEJSZE SPORTOWE INFORMACJE TYPERSKIE W ZASIĘGU RĘKI <<

Madrid Open 2022: Najważniejsze informacje

Madrid Open to doroczny turniej tenisowy, który odbywa się na kortach Caja Magica w Madrycie. Zawody obejmują rywalizację w turnieju ATP Masters 1000 oraz WTA 1000, czyli rozgrywki zarówno mężczyzn, jak i kobiet. Turniej męski odbywa się w Madrycie od 2002 roku. Wcześniej zawody odbywały się w szwedzkim Sztokholmie (1990–1994), potem w niemieckim Essen (1995), a następnie przez kolejne lata w niemieckim Stuttgarcie.

Od 2009 roku odbywa się także turniej kobiet. Do 2009 roku był to turniej halowy rozgrywany jesienią. Obecnie turniej odbywa się na wiosnę, zazwyczaj na przełomie kwietnia i maja, na nawierzchni ziemnej.

Jako ciekawostkę można przytoczyć, iż w 2012 roku turniej ten odbywał się na niebieskiej mączce. Eksperci oceniali ją jako bardziej śliską od zwykłego kortu ziemnego. Po turnieju federacja ATP postanowiła zakazać gry na niebieskiej mączce ze względu na niezadowolenie ze strony graczy.

Pula nagród w tym roku wynosi 3 226 325 € dla turnieju Masters ATP, natomiast 2 549 105 € dla turnieju WTA 1000.

Madrid Open 2022: Zapowiedź i typ na turniej WTA

Iga Świątek była naturalnie główną faworytką do ostatecznego triumfu na turnieju WTA 1000. Niestety, Polka na Twitterze poinformowała, że wraz ze swoim sztabem zdecydowała się wycofać z tych zawodów wskutek zmęczenia ostatnimi turniejami i koniecznością regeneracji prawego barku.

Wskutek takiej decyzji, to Simona Halep, Paula Badosa oraz Aryna Sabalenka są głównymi faworytkami do zdobycia tego prestiżowego trofeum. Rumunka bardzo dobrze czuje się na kortach ziemnych. Sabalenka będzie broniła tytułu wywalczonego przed rokiem, natomiast Badosa jest w niesamowitej formie i z pewnością będzie chciała udowodnić, że nie przez przypadek jest drugą najlepszą tenisistką na świecie. Stawiam, że to Hiszpanka lub Białorusinka mogą wznieść w górę puchar w tym roku w Madrycie.

Madrid Open 2022: Zapowiedź i typ na turniej ATP

Najważniejszą informacją jest, że na turniej w Madrycie powraca Rafael Nadal. Dla mnie to właśnie Hiszpan będzie głównym faworytem to wygrania tego turnieju. Rafa w tym sezonie imponuje swoją formą. Wygrał Australian Open oraz turniej w Acapulco. Od lat wiadomo, że Hiszpan jest królem kortów ziemnych i mam wrażenie, że w tym sezonie również rozpocznie z przytupem swoją przygodę na tej nawierzchni.

ZAREJESTRUJ SIĘ W BETFAN!