Pobierz aplikację betfan na telefon

Łukasz Piszczek gra w Niemczech już od kilkunastu lat. Polak zapracował na uznanie swoją nieprzeciętną formą oraz wielkim zaangażowaniem. Z tych powodów znalazł się w dziesiątce obcokrajowców z największą liczbą występów w Bundeslidze.

ŁUKASZ PISZCZEK ZOSTAŁ LEGENDĄ BORUSSII

W swoim CV Łukasz Piszczek ma trzy kluby: Herthę BSC, Zagłębie Lubin i Borussię Dortmund. O ile w tych dwóch pierwszych drużynach był po prostu dobrym graczem, o tyle w BVB został legendą. Nikt nie rozegrał w Lidze Mistrzów z piłkarzy Borussii więcej niż on. Regularnie był wybierany najlepszym prawym obrońcą ligi niemieckiej i to w czasach, kiedy konkurował z Philippem Lahmem. Był nawet bliski transferu do Realu Madryt, jednak finalnie został w Bundeslidze i zapisał się w jej historii.

Piszczek ma na swoim koncie aż 323 mecze w Bundeslidze. Traci trzy do Roberta Lewandowskiego, którego nie ma szans wyprzedzić. Natomiast na koniec sezonu być może będzie wyżej niż Sergiej Barbarez (330), Rahinha (332) czy Ze Roberto (336). Wszystko zależy od tego, jak często będzie pojawiał się na murawie.

RANKING OBCOKRAJOWCÓW Z NAJWIĘKSZĄ LICZBĄ WYSTĘPÓW

Jak prezentuje się ranking obcokrajowców z największą liczbą występów w Bundeslidze? Oto klasyfikacja:

1. Pizarro – 490

2. Naldo – 358

3. Halil Altintop, Kobiaszwili – 351

4. Ibisević – 343

5. Ze Roberto – 336

6. Rafinha – 332

7. Barbarez – 330

8. Lewandowski – 326

9. Piszczek, Björnmose – 323

ZAREJESTRUJ SIĘ W BETFAN!