Otwórz konto
menu
STRONA STWORZONA PRZEZ BETFAN. WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE

Lockdown w Anglii. Co to oznacza dla rozgrywek?

dodano: 01 Listopada 2020, autor: Agnieszka Sermak

Lockdown w Anglii stał się faktem. Czy oznacza to, że rozgrywki Premier League zostaną zawieszone? Jak przedstawia się sprawa pod względem rozgrywek międzynarodowych?

LOCKDOWN NIE ZAGROZI LIDZE

Ze względu na dużą liczbę zakażeń w Anglii, premier Wielkiej Brytanii ogłosił całkowity lockdown od 5 listopada do co najmniej do 2 grudnia. Decyzja ta dotyczy wyłącznie Anglii, a nie pozostałych krajów wyspiarskich, w których działa osobna służba zdrowia. Boris Johnson zapowiedział również, że w przeciwieństwie do decyzji podjętych podczas pierwszego, czerwcowego lockdownu, mecze Premier League będą odbywać się zgodnie z planem, lecz na stadionach niestety wciąż nie ma mowy o przyjmowaniu kibiców. Niższe ligi również nie będą musiały rezygnować z rozgrywek – rząd nie wstrzyma żadnych zawodowych rozgrywek, czyli od szóstej ligi wzwyż.

LIGA MISTRZÓW NA RAZIE BEZ ZMIAN

Większy problem lockdown mógłby wywołać w związku z meczami Ligi Mistrzów oraz Ligi Europy, w których udział biorą angielskie zespoły. Obecnie jednak władze nie planują żadnych ograniczeń związanych z możliwością organizacji meczów w ramach międzynarodowych rozgrywek, lecz gdyby zmienili zdanie, kluby będą musiały szukać neutralnych terenów, na których mogłoby dojść do spotkania. Na razie jednak nie ma takiej konieczności.

Agnieszka Sermak Agnieszka Sermak

Na co dzień studentka stawiająca pierwsze kroki w branży prawnej, po godzinach fanka sportu - w szczególności piłki nożnej. Wieloletnia kibicka Wisły Kraków i aktywna działaczka stowarzyszenia Socios. Obsesja na punkcie Ekstraklasy i Premier League!

INNE NEWSY
Sporty Motorowe/

GP Hiszpanii - zapowiedź + typy 09.05

Już w niedzielę odbędzie się Grand Prix Hiszpanii Będzie to już czwarty wyścig w tym sezonie Kwalifikacje wygrał Lewis Hamilton, ale nieznacznie za nim uplasował się Max Verstappen Czy...
Warta Poznań/

2 mecze Ekstraklasy w niedzielę 09.05 - zapowiedź + typy

Do końca rozgrywek na ekstraklasowych boiskach pozostały już tylko 2 kolejki Znamy już TOP 3, natomiast nie wiemy jeszcze, kto spadnie i kto jako czwarty zagra w europejskich pucharach w...