Ligue 1: Metz czy Saint-Etienne – kto zagra w barażach?

Kamil Błaszczyk

20 maja 2022

Ligue 1: Metz, Saint-Etienne
Sezon w Ligue 1 zakończy się w najbliższą sobotę. Dalej nie wiemy, jaki będzie ostateczny układ tabeli w dolnej części. Trzy zespoły podzielą między siebie dwie lokaty spadkowe i jedno dające jeszcze szanse utrzymania się dzięki barażom. Zapraszam na zapowiedź oraz typy tych meczów.

>> POBIERZ APLIKACJĘ SPORT BETFAN NA SWÓJ TELEFON I POSIADAJ WSZYSTKIE NAJWAŻNIEJSZE SPORTOWE INFORMACJE TYPERSKIE W ZASIĘGU RĘKI <<

Ligue 1: Paris Saint-Germain – Metz (21.05, 21:00)

1.60

OBIE DRUŻYNY

STRZELĄ GOLA

betfan

Sytuacja na dole tabeli Ligue 1 jest dość skomplikowana. Metz aktualnie zajmuje 18. miejsce, które daje możliwość pozostanie w najwyższej klasie rozgrywkowej dzięki wygranej w barażach. Metz ma również 31 punktów i najlepszy bilans z całej trójki drużyn, które walczą właśnie o osiemnastą lokatę.
Jedyne co nie sprzyja piłkarzom Metz to zdecydowanie terminarz. W ostatniej kolejce będą musieli zmierzyć się z mistrzem Francji Paris Saint-Germain, które grając przed własną publicznością na pewno nie odpuści. Goście będą zaciekle walczyć o trzy punkty, jednak będzie to niezwykle ciężkie na Parc des Princes. Stawiam, że w tym spotkaniu zobaczymy sporo walki i być może obie drużyny zdobędą przynajmniej po jednej bramce. Metz na pewno będzie walczyć o pełną pulę, a o bramkę dla PSG raczej bym się nie przejmował.

Ligue 1: Nantes - Saint-Etienne (21.05, 21:00)

2.62

WYGRANA SAINT-ETIENNE

betfan

Nantes zakończy sezon ligowy w środku tabeli, co jest z pewnością bardzo dobrym wynikiem dla gospodarzy. Nie muszą oni już przysłowiowo "gryźć murawy" w ostatnim spotkaniu. Saint-Etienne jest w zupełnie innej sytuacji. Goście muszą walczyć o pełną pulę, żeby mieć jakiekolwiek szanse na utrzymanie się w Ligue 1.
Stawką walki jest oczywiście wcześniej wspomniane już osiemnaste miejsce, które pozwoli zagrać w barażach. Przy wygranej Saint-Etienne, Metz również musiałoby wygrać swoje spotkanie na Parc des Princes, żeby utrzymać premiowaną lokatę. Nie oszukujmy się, będzie to niezwykle trudne zadanie dla Metz, dlatego też Saint-Etienne może liczyć, że przy zwycięstwie uda się osiągnąć zamierzony cel. Stawiam w tym spotkaniu na ekipę gości, która walczy o życie i byt we Francji.

Ligue 1: Brest - Bordeaux (21.05, 21:00)

1.47

OBIE DRUŻYNY

STRZELĄ GOLA

betfan

Kolejny mecz, w którym zagra drużyna z dołu tabeli, która teoretycznie ma jeszcze szanse na miejsce barażowe. Bordeaux takie szanse ma już jednak tylko czysto teoretyczne, ponieważ musi liczyć na porażki Metz oraz Saint-Etienne. Oprócz tego goście mają zdecydowanie gorszy bilans bramkowy od bezpośrednich konkurentów.
Myślę, że Brest zupełnie nie odpuści tego spotkania i powalczy z bardzo przeciętnym w tym sezonie Boredaux. Stawiam na to, że obie drużyny zdobędą przynajmniej po jednej bramce.  

Autor tekstu

Kamil Błaszczyk

Redaktor naczelny Sport Betfan

Najnowsze wpisy