Pobierz aplikację betfan na telefon
Ligue 1: kto mistrzem? Kto spadnie? Analiza sytuacji w lidze

Przed ostatnią kolejką Ligue 1 mamy jeszcze kilka niewiadomych. Oczywiście mistrzostwo jest już przydzielone PSG, jednak walka trwa jeszcze o kwalifikację do europejskich pucharów, a także w strefie spadkowej. Kto w przyszłym sezonie nie zagra w Ligue 1, a komu uda się utrzymać? Kto zakwalifikuje się do europejskich pucharów? Zapraszamy do naszej analizy Ligue 1 przed ostatnią kolejką tych rozgrywek.

Ligue 1: kto mistrzem?

Pewne już jest od kilku kolejek, że mistrzem Ligue 1 zostanie drużyna z Paryża. Dokładnie chodzi o PSG, która wygrywa we francuskiej Ligue 1 trofeum za trofeum. Ponownie wygrali oni pewnie ligę, albowiem ich przewaga to blisko 10 punktów nad kolejną ekipą. Choć do połowy sezonu trwała rywalizacja o mistrza to ostatecznie po raz kolejny Paris Saint-Germain okazało się zdecydowanie najlepsze.

Ligue 1: kto spadnie?

Przed ostatnią kolejką francuskiej Ligue 1 znamy już dwie z trzech drużyn, które na pewno spadną. Szans na utrzymanie nie ma już Clermont oraz Lorient. Co ciekawe zmierzą się oni dodatkowo bezpośrednio w ostatniej kolejce, ale to spotkanie i tak zbyt wiele nie zmieni, albowiem mają zbyt mało punktów i tym meczu będą mogli tylko powalczyć o miano lepszego. Trzecim spadkowiczem Ligue 1 będzie natomiast albo Metz, albo Le Havre. Zdecydowanie większe szanse ma jednak Le Havre, które ma 3 punkty więcej i w ostatniej kolejce zagra z Marsylią. Choć zapewne nie uda im się wywalczyć żadnego punktu w tym spotkaniu to warto podkreślić, że Metz zagra z mistrzem Francji, czyli PSG i nawet wydaje się, że jeżeli Paryżanie wyjdą nieco rezerwowym składem to i tak nie pozwolą drużynie Metz na więcej niż 1 punkt w tym meczu. Metz potrzebowałoby 3 punkt i porażki Le Havre, aby myśleć jeszcze o utrzymaniu. Najbardziej realnym scenariuszem jest więc spadek Clermont, Lorient oraz Metz.

Ligue 1: kto zagra w europejskich pucharach?

Na ten moment pewne jest, że do Ligi Mistrzów zakwalifikuje się PSG oraz Monaco. O trzecią lokatę natomiast walczy Lille z Brest i jedna z tych ekip zagra od razu w fazie grupowej Champions League, a jedna w kwalifikacjach. Do Ligi Europy natomiast pewny awans ma już Nice. Walka trwa jednak o szóstą lokatę, która daje awans do kwalifikacji do Ligi Europy. Tutaj biją się dwie drużyny – Lens oraz Lyon. W lepszej sytuacji jest Lens, albowiem choć mają tyle samo punktów to plasują się wyżej w tabeli. Jeżeli wygrają ostatnie spotkanie z Montpellier na własnym obiekcie to oni uzupełnią francuski skład na europejskie puchary w przyszłym sezonie.

ZAREJESTRUJ SIĘ W BETFAN!