Pobierz aplikację betfan na telefon
Ligue 1: kiedy wraca do gry? Ramowy kalendarz sezonu 2022/23

Ligue 1 w tym sezonie nie zaskoczyła. Mistrzem Francji został PSG, który ma aż 15 punktów przewagi nad drugą Marsylią. Paryżanie zdominowali rozgrywki i raczej mało co wskazuje na to, aby w przyszłym roku miało być inaczej, choć Lille nie tak dawno pokazało, że wszystko jest możliwe. Kiedy liga francuska wróci do gry?  Sprawdź, jak prezentuje się kalendarz ramowy na przyszły sezon.

>> POBIERZ APLIKACJĘ SPORT BETFAN NA SWÓJ TELEFON I POSIADAJ WSZYSTKIE NAJWAŻNIEJSZE SPORTOWE INFORMACJE TYPERSKIE W ZASIĘGU RĘKI <<

Ligue 1: kiedy wraca do gry? kiedy zostanie rozegrana pierwsza kolejka? Ramowy kalendarz sezonu 2022/2023

Rozgrywki w Ligue 1 w sezonie 2022/2023 rozpoczną się 6 sierpnia. Tego weekendu odbędzie się pierwsza kolejka ligi francuskiej. Czy Paris Saint-Germain ponownie nie pozostawi złudzeń i pewnie zdominuje krajowe podwórko? Paryżanie dysponują niekwestionowanie najsilniejszą drużyną we Francji, ale między innymi Lille pokazał w ostatnich latach, że pieniądze nie grają. O czołowe miejsce w lidze będą z pewnością walczyć także Monaco, Marsylia oraz Lyon, którego sezon nie był zbyt udany. Aouar i spółka zajęli dopiero ósmą lokatę i na pewno będą chcieli poprawić swój wizerunek. W przyszłej kampanii w lidze francuskiej nie zobaczymy już Metz i Bordeaux, a Saint Etienne zagra w barażu o utrzymanie z Auxerre. Wymienione drużyny zastąpią Toulouse i Ajaccio.

Ligue 1 – ramowy kalendarz sezonu

6-7 sierpnia 2022 -> rozpoczęcie sezonu (pierwsza kolejka)

12-13 listopada 2022 -> 15. kolejka (ostatnia przed przerwą na Mistrzostwa Świata w Katarze)

4 czerwca 2023 -> zakończenie sezonu (38. kolejka)

Ligue 1: zmiany w sezonie 2022/2023

Liga francuska nieco się zmieni w najbliższych latach. W tym sezonie będziemy mieli do czynienia z boxing day na wzór Premier League. Odbędzie się on 28 grudnia. W kampanii 2022/2023 zabraknie baraży o utrzymanie. Spowodowane jest to zmniejszeniem ilości zespół. W najwyższej klasie rozgrywkowej we Francji w sezonie 2023/2024 ma zagrać 18 drużyn, dlatego po wakacjach aż cztery kluby będą musiały bić się o utrzymanie.

 

ZAREJESTRUJ SIĘ W BETFAN!