Ligue 1: blamaż PSG, dobra forma Lens

Paris Saint-Germain przegrał z Rennes 0:2, natomiast kolejne zwycięstwo zanotował Lens, które dzięki dobrej formie jest wiceliderem ligi francuskiej. Zapraszam na podsumowanie 9. kolejki Ligue 1.

Ligue 1: Lens – Reims 2:0

Klub Przemysława Frankowskiego po raz kolejny pokazał, że jest w dobrej formie. Mecz z Reims był na początku wyrównany, ale wszystko zmieniło się, gdy w 45. minucie czerwona kartkę otrzymał Ekitike. Na domiar złego dla gości, rzut karny wykorzystał Kalimuendo. Napastnik na samym początku drugiej połowy wykorzystał podanie Floriana Sotoci i strzelił na 2:0. Lens dowiózł już ten wynik do końca. W wyjściowej jedenastce gospodarzy znalazł się Przemysław Frankowski. Polak rozegrał 84. minuty. Lens dzięki kolejnemu kompletowi punktów awansował na drugie miejsce Ligue 1 i jeżeli będzie kontynuowało dobrą grę, ma dużą szansę na udział w europejskich pucharach.

Ligue 1: Rennes – PSG 2:0

Po ogłoszeniu składów wielu z pewnością spodziewało się pogromu. W wyjściowej jedenastce paryżan znaleźli się bowiem Neymar, Mbappe, Messi oraz Di Maria. W pierwszej połowie jedynym pozytywem w grze PSG było częste utrzymywanie się przy piłce. Gola do szatni dosyć nieoczekiwanie strzelił Rennes. Dośrodkowanie Kamala Deena Sulemana wykorzystał Gaetan Laborde.

Druga połowa rozpoczęła się w wymarzony sposób dla gospodarzy. W 46. minucie Flavien Tait podwyższył prowadzenie. Arbiter przenalizował bramkę w VARze i nie dopatrzył się nieprawidłowości. W 68. minucie do siatki trafił Mbappe, ale arbiter dopatrzył się spalonego. Rennes wygrał 2:0, a Paris Saint-Germain nie oddało ani jednego celnego strzału. Jest to pierwsza ligowa porażka Paris Saint-Germain w tym sezonie, takiego słabego występu paryżan z pewnością nikt się nie spodziewał.

Ligue 1: tabela po 9. kolejce

Liderem po dziewięciu kolejkach jest PSG, które ma dosyć dużą przewagę nad resztą stawki. Drugie Lens traci bowiem do wicemistrzów Francji aż sześć punktów. Podium zamyka Nice, która ma 16 punktów na koncie, czyli tyle co Angers. Piąta jest Marsylia. Mistrz Francji – Lille jest dopiero ósmy, a Strasbourg Karola Fili plasuje się na 12. pozycji.

Ligue 1: klasyfikacja strzelców po 9. kolejce

Mało kto by się spodziewał, że wśród czołówki klasyfikacji strzelców po dziewięciu kolejkach nie będzie ani jednego piłkarza PSG. Na pierwszym miejscu są Laborde oraz Jonathan David. Obaj mają na swoim koncie sześć trafień. Za wspomnianą dwójką z pięcioma golami są Gouiri, Bayo, Wissam Ben Yedder, Dimitri Payet oraz Blas. Czterema bramkami mogą się za to poszczycić Kylian Mbappe, Delort, Dembele, Lucas Paqueta, Rashani oraz Khazri.